captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: knygos „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“ autoriai

„Knygą galima skaityti net keliais būdais: kaip A. Grikevičiaus autobiografiją, papasakotą jo paties lūpomis, kaip lietuviškojo kino istorijos metmenis, nužymėtus gausioje dalykinių nuorodų skiltyje“, – teigia knygos „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“ autoriai.
Režisierius Almantas Grikevičius. Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.
Režisierius Almantas Grikevičius. Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

„Knygą galima skaityti net keliais būdais: kaip A. Grikevičiaus autobiografiją, papasakotą jo paties lūpomis, kaip lietuviškojo kino istorijos metmenis, nužymėtus gausioje dalykinių nuorodų skiltyje“, – teigia knygos „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“ autoriai: VU dėstytojas, istorikas doc. dr. Aurimas Švedas ir VU doktorantė, istorikė, kino kritikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

„Vaidos Tamoševičiūtės kūryba – dažniausiai labai asmeniška, betarpiškai išgyventa, rituališka ir mediatyvi, bet toli gražu aktuali ne tik pačiai menininkei. Jos kuriami performansai nagrinėja universalias bendražmogiškas temas bei problemas: meilę, susvetimėjimą, neištikimybę, savižalą“, – sako menotyrininkė Dovilė Stirbytė. Apie Jonavoje, meno galerijoje „Homo Ludens“ būsimą parodą „Performansų archyvas“ pokalbis su menininke Vaida Tamoševičiūte ir meno kritike.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: Benjamino Britteno opera „Gloriana" Hamburge (Vokietija); ar Richardas Wagneris gali būti mums žalingas?

„Knygą galima skaityti net keliais būdais: kaip A. Grikevičiaus autobiografiją, papasakotą jo paties lūpomis, kaip lietuviškojo kino istorijos metmenis, nužymėtus gausioje dalykinių nuorodų skiltyje, kaip archyvinių dokumentų rinkinį ir kaip vaizdinį pasakojimą apie lietuviškojo kinematografo aukso fondui priskirtinų filmų kūrimo procesą“, – teigia knygos „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“ autoriai: VU dėstytojas, istorikas doc. dr. Aurimas Švedas ir VU doktorantė, istorikė, kino kritikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė. Apie leidinyje atspindėtą sudėtingą žymaus kino kūrėjo gyvenimo dramą pokalbis studijoje su knygos autoriais.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ balandžio 5 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close