captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: paroda stebins eksponatų gausa ir įvairove

Kaune balandžio 4-ąją prasidėsianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“ – didžiausia iš Lietuvoje rengiamų parodų. Šiemet joje dalyvaus per 300 firmų, įstaigų bei organizacijų, apie 400 smulkiųjų augintojų, gamintojų bei amatininkų.
kapasesi.info nuotr.
kapasesi.info nuotr.

Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete, balandžio 4 d. prasideda tris dienas truksianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“ Tai didžiausia iš Lietuvoje rengiamų parodų. Šiemet joje dalyvaus per 300 firmų, įstaigų bei organizacijų, apie 400 smulkiųjų augintojų, gamintojų bei amatininkų. Numatyti net 37 seminarai, kultūros programos.

Žemdirbiai įvairiai pasvarsto apie Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos“ melioracijos grioviams tvarkyti. Pavyzdžiui, suvalkiečiai šios paramos vengia, sako, kad ji vos padengia išlaidas, reikalauja daug darbo sąnaudų, o Lazdijų rajono ūkininkai ja noriai naudojasi. Šilališkiai ūkininkai taip pat šios paramos nevengia, nors finansinės naudos čia neįžvelgia – tiesiog ji naudinga jų laukams. Taip mąsto ir Tenenių seniūnijos ūkininkas Egidijus Gečas.

Kupiškio rajono ūkininko Antano Dobrovolskio šeima valdo apie 1200 ha žemės. Šį pavasarį, kaip jau įprasta, ras 1–2 hektarus, tinkamus aliejiniams linams sėti. Jų auginimas, vertingo aliejaus spaudimas ūkininkui tėra tik pomėgis, savotiška atgaiva po nelengvų darbų prekiniame augalininkystės ūkyje.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, balandžio 4 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close