captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl stringa Antano Gudaičio galerijos kūrimas?

Lietuvos dailininkai, meno ir kultūros žmonės reiškia susirūpinimą, kad dailės klasiko Antano Gudaičio testamentas jau dvidešimt trejus metus nevykdomas: paveikslus menininkas paliko valstybei, Lietuvos dailės muziejui, tačiau priestatas prie dirbtuvės, turėjęs tapti galerija, net nepradėtas statyti.

Su rubrika „Iš visos Lietuvos“: apie Šiaulių legenda vadinamo Gerardo Bagdonavičiaus kūrybą A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje Kaune. „Talentingas, darbštus, aristokratiškas, jautęs savo vertę, kartu – paprastas ir demokratiškas. Šiauliams jis atidavė visą gyvenimą, visą širdį ir visą talentą“, – apie universalų menininką sako Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga

Kas ketveri metai vykstantis Pasaulinis lėlininkų asociacijos kongresas ir festivalis UNIMA – vienas didžiausių tarptautinių lėlininkų forumų – šiemet vyko Čengdu mieste Kinijoje, kur Lietuvai atstovavo Vilniaus teatras „Lėlė“ su spektakliu „Muzikinė dėžutė“. Pasak spektaklyje Berniuko vaidmenį sukūrusio aktoriaus Deivio Serapino, Muzikinė dėžutė“ įspūdingame renginyje buvo pastebėta ir pelnė publikos simpatijas.

Lietuvos dailininkai, meno ir kultūros žmonės reiškia susirūpinimą, kad dailės klasiko Antano Gudaičio testamentas jau dvidešimt trejus metus nevykdomas: paveikslus, esančius dirbtuvėje, menininkas paliko valstybei, Lietuvos dailės muziejui, tačiau priestatas prie dirbtuvės, turėjęs tapti galerija, net nepradėtas statyti. Kada bus įvykdyta A. Gudaičio valia ir dėl kokių priežasčių viskas stringa? Pokalbis su dailininko dukra Egle Kunčiuviene, dailininku Broniumi Leonavičiumi, Seimo nare Dalia Kuodyte ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininku Valentinu Stundžiu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ – birželio 19 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per „Klasikos“ programą.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...