captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: atviroji prieiga prie mokslinių tyrimų informacijos

Atvirasis mokslas, atvirieji ugdymo ištekliai, atvirojo kodo programos, atviroji prieiga – terminai, kurie vis dažniau skamba akademinėje bendruomenėje. Taigi, kas yra atviroji prieiga ir kodėl dėl jos kyla diskusijos?
Iš kairės – prof. Rūta Marcinkevičienė<br> prof. Inga Žalėnienė<br> dr. Vilma
Petrikaitė<br> dr. Gintarė Tautkevičienė.
Iš kairės – prof. Rūta Marcinkevičienė
prof. Inga Žalėnienė
dr. Vilma Petrikaitė
dr. Gintarė Tautkevičienė.

Anot laidoje dalyvaujančių mokslininkių, tikriausiai niekas nesiginčys, kad mokslas yra pasaulio vystymosi ir pažangos variklis. Mokslininkai savo gyvenimus skiria ilgiems tyrinėjimams tam, kad žmonija labiau pažintų daugybę naujų dalykų, su kuriais ji neišvengiamai susidurs, padėtų spręsti kylančias problemas, padarytų patogesnį kasdienį gyvenimą. Tai – ypatinga veikla, reikalaujanti gebėjimų, žinių ir susitelkimo.

Pasaulyje atliekama begalė tyrimų ir išradimų, kurie iš esmės keičia mūsų gyvenimą. Mokslą taip pat. Atvirasis mokslas, atvirieji ugdymo ištekliai, atvirojo kodo programos, atviroji prieiga – terminai, kurie vis dažniau skamba akademinėje bendruomenėje. Taigi, kas yra atviroji prieiga ir kodėl dėl jos kyla diskusijos?

„Žinių amžiuje“ mintimis dalijasi ir diskutuoja Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto pirmininkė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Rūta Marcinkevičienė, Kauno technologijos universiteto bibliotekos Informacinių paslaugų skyriaus vedėja, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos atstovė dr. Gintarė Tautkevičienė, Mykolo Romerio universiteto mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. Inga Žalėnienė, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovė dr. Vilma Petrikaitė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, balandžio 3 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...