captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – teatrologė Audronė Girdzijauskaitė

„Tik provincialioje šalyje teatro menininkas – režisierius ar aktorius – gali niekinti kritiką. Kritika yra vienas iš teatro žvaigždės kampų, be jos teatras neįmanomas. Nuo seniausių laikų, kai teatras atsirado, buvo apie jį mąstoma.“
Teatro istorikė ir kritikė Audronė Girdzijauskaitė. Ramūno Danisevičiaus (menufaktura.lt) nuotr.
Teatro istorikė ir kritikė Audronė Girdzijauskaitė. Ramūno Danisevičiaus (menufaktura.lt) nuotr.

„Tik provincialioje šalyje teatro menininkas – režisierius ar aktorius – gali niekinti kritiką. Kritika yra vienas iš teatro žvaigždės kampų, be jos teatras neįmanomas. Nuo seniausių laikų, kai teatras atsirado, buvo apie jį mąstoma. Todėl kritikos ignoravimas man atrodo labai menka ir provincialu“, – sako jubiliejinę sukaktį mininti teatro istorikė ir kritikė Audronė Girdzijauskaitė.

Savaitės reportažas. „Aš galvoju, kad didžiausias laimėjimas – tai jautimas, kad nėra užkulisinio pykčio. Jutau, kad didelis procentas teatro žmonių neveidmainiaudami ir nepataikaudami mane palaiko. O tai yra pats geriausias dalykas“, – prisipažįsta Lietuvos rusų dramos teatro vadovas, režisierius Jonas Vaitkus, pelnęs „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ režisūrą.

„Kino pavasario“ susitikimai. „Negalima žiūrovo pasodinti už stalo ir pateikti iš anksto žinomą meniu, iš kurio jis be vargo pasirinks savo mėgstamą patiekalą. Išblėsta visas entuziazmas, o kinas turi intriguoti“, – teigia „Kino pavasario“ svečias, italų kino kritikas Giovanni Ottone. 

Kultūros įdomybės. „Galime pasidžiaugti, kad vietoj dar vieno alaus fabriko ar spirituotų vaisvandenių gamyklos Klaipėdoje atsiranda nauja ypatinga dvasinė erdvė – Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno koplyčioje statomi moderniausi visoje Rytų Europoje vargonai.

Kultūros komentaras. „Jeigu šventieji ir apaštalai turi Dievo dovaną pranašauti, tai menininkai tenkinasi intuicijomis, kurios atkeliauja apmąstant dabartį“, – Velykų išvakarėse kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus laiko įžvalgos.

Iš ciklo „Pasaulio literatūros premijos“. Nobelio premijos laureatą  vengrų rašytoją Imre Kerteszą pristato eseistas, vertėjas Laimantas Jonušys.

„Sėskim ir pakalbėkim“. Pokalbis su teatrologe Audrone Girdzijauskaite.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  kovo 30 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 31 d. 00.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...