captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: Lietuvoje Velykų metas

Esame regėję visokių Velykų: kartais alsuojančių pavasario šiluma, banguojančių žiedais, bet dažniausiai jos būna dar labai žiemiškos, snieguotos ir šaltos. Šių metų Velykos – ne pačios anksčiausios, taigi, galvojome, kad jos bus labiau pavasariškos.

Velykos – pati didžiausia pavasario šventė, kuriai pakaktų geros mūsų nuotaikos, noro švęsti. Tačiau mes norime šilumos, pavasariškų orų ir vaizdų.

Esame regėję visokių Velykų: kartais alsuojančių pavasario šiluma, banguojančių žiedais, bet dažniausiai jos būna dar labai žiemiškos, snieguotos ir šaltos. Šių metų Velykos – ne pačios anksčiausios, taigi, galvojome, kad jos bus labiau pavasariškos. Tačiau ar nepamiršote, kad įžvalgusis Pusiaužiemio dienos barsukas perspėjo: žiemos antroji pusė truks labai ilgai, ruoškitės viskam. Galime suklysti mes, gali nepataikyti sinoptikai, bet barsukas... Dabar regime, kad jis tikrai neklydo!

Velykos gamtoje nešvenčiamos, tačiau tokiai šventei labiausiai pritiktų kalbėti apie kiaušinius ir margučius – juk iš paukščių juos mokėmės marginti! Ar gamtoje jų jau yra?  Dar labai anksti... Kol kas peri krankliai, jūriniai ereliai, į kolonijas pradeda grįžti  didieji kormoranai ir pilkieji garniai.

Laidoje pasakosime apie paukščių kiaušinius, apie brakonierius, gamtoje renkančius retųjų paukščių kiaušinius.

Atsakysime laidos klausytojams, kurių šiltnamyje guolį susinešė ežiukas. Dabar šiltnamis pradeda šilti, ežys turi atsibusti. Ką daryti, kaip jam padėti? Pabudęs ir į gamtą iškeliavęs ežys kol kas negalės rasti maisto, jam bus šalta. Siūloma jį laikyti ir išleisti tik balandžio viduryje.

Neseniai išleista knyga apie Aukštadvario krašto šaltinius. Laidoje kalbėsime apie šį leidinį, apie šaltinius ir knygas, skirtas versmėms bei šaltiniams.

Skambės paukščių giesmės, muzika. Klausykitės...

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

„Gamta – visų namai“ – šeštadienį, kovo 30 d., 06.30 val. ir antradienį, balandžio 2 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...