captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dienos tema“: kaip Vyriausybė stabdys spekuliavimą žeme?

Kas ir kaip spekuliuoja ūkininkauti skirta žeme ir kaip Vyriausybė numato tai stabdyti? Dalyvauja žemės ūkio viceministras Edvardas Raugalas.      
Žemės ūkio viceministras Edvardas Raugalas.
Žemės ūkio viceministras Edvardas Raugalas.

Vyriausybė dar spręs dėl žemės ūkio paskirties žemės pardavimo eilės, sako Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Vyriausybė pirmadienį pasitarime kol kas nutarė nesvarstyti galutinio projekto, kuriuo siekiama pažaboti spekuliavimą žeme. Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis paprašė papildomų derinimų dėl siūlomų pakeitimų.

Esminis Vyriausybei siūlomas pakeitimas yra tas, kad žemės ūkio paskirties žemę galėtų įsigyti ne kiekvienas pageidaujantis, o tik teisės aktais nustatyti pirkėjai bei valstybė. Siūloma nustatyti eilę, kas turėtų pirmenybę įsigyti žemės sklypą.

Vyriausybė pasitarime turėjo svarstyti dvi alternatyvas. Viena jų siūlo, kad pirmenybę turinčių žemės pirkėjų eilėje po sklypo bendraturčių būtų valstybė, po jos – sklypo kaimynai, o paskutiniai – parduodamo sklypo naudotojai.

Ministro Pirmininko kancleris nekomentavo, ar dėl projekto nebus sulaukta pasipriešinimo iš sklypų savininkų, kuriems bus reguliuojamas jų žemės pardavimas.

Žemdirbių atstovai laikosi nuomonės, kad valstybė eilėje turi būti paskutinė – ketvirta po bendraturčių, kaimynų bei žemės sklypo naudotojų. Būtent tokia sistema, anot žemdirbių, sukurtų mažesnę biurokratinę naštą. Vyriausybės atstovų teigimu, siekiama, kad Lietuvoje žemė būtų naudojama ūkininkavimui ir ūkių didinimui.

Projekte rašoma, kad norima išvengti atvejų, kai į žemę investuojama kaip į nekilnojamąjį turtą, siekiant vėliau ją pelningai parduoti neretai užsieniečiams ar užsienio kapitalo įmonėms, bei paskatinti ją dirbti.

Ribojimai dėl žemės pardavimo negaliotų sodų sklypams.

Žemės ūkio ministerijos teigimu, per metus Lietuvoje maždaug už 23 mln. litų parduodama beveik 7 tūkst. mažų žemės sklypelių, kurių didesnę dalį galėtų įsigyti besiribojančių žemės sklypų savininkai.

Ved. Česlovas Burba.

„Dienos tema“ – birželio 18 d., pirmadienį, 18.10 val. per Lietuvos radiją.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close