captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tapyba ant vandens – stebuklingas ebru menas

„Ebru – tai tradicinis Turkijos menas, dar kitaip vadinamas tapyba ant vandens arba marmuravimu. Iš kitų meno sričių ebru išsiskiria tuo, kad pakartoti tą patį piešinį antrą kartą yra neįmanoma, o galutinis rezultatas matomas tik perkėlus jį ant popieriaus“.
Ebru meno pradininkė Lietuvoje Irma Čekanauskienė.
Ebru meno pradininkė Lietuvoje Irma Čekanauskienė.

Prancūzų institutas Lietuvoje kviečia į susitikimų, paskaitų, filmų ir parodų ciklą „Vasaros dvelksmas“, kurio tema – Atsakomybės metamorfozės. Apie katastrofos ir etikos problemas, būsimus reginius, paskaitų lektorius pokalbis su Prancūzų instituto  atstove ryšiams su visuomene Inga Sturyte.

Kultūros  savaitraščių apžvalga.

„Nakties metas paradoksaliai apšviečia dienos tamsumas. Pagaliau be jokių strategijų ir reklamų sukuria stulbinamą šalies įvaizdį.“ Apie Kultūros nakties galią – meno kritiko Vaido Jauniškio komentaras.

„Ebru – tai tradicinis Turkijos menas, dar kitaip vadinamas tapyba ant vandens arba marmuravimu. Iš kitų meno sričių ebru išsiskiria tuo, kad pakartoti tą patį piešinį antrą kartą yra neįmanoma, o galutinis rezultatas matomas tik perkėlus jį ant popieriaus. Unikalus yra ir paveikslo kūrimo procesas“, – teigia šio meno pradininkė Lietuvoje Irma Čekanauskienė. „Būtent ebru man padėjo atrasti savyje daug nepaprastų dalykų: džiaugsmą, šypseną, svajones ir norą kurti“, – prisipažįsta menininkė Viktorija Leontjeva-Jerenkevič.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ – birželio 19 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per „Klasikos“ programą.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...