captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: biokuro gamyba kaime

Kasmet Lietuvoje susidaro apie 4 mln. tonų šiaudų, kurių maždaug pusę būtų galima panaudoti biokurui – šiaudų granulėms arba briketams gaminti. Juos panaudojus vietoj gamtinių dujų, vidaus rinkoje liktų daugiau kaip milijardas litų.
Šiaudų granulės.
Šiaudų granulės.

Kasmet Lietuvoje susidaro apie 4 mln. tonų šiaudų, kurių maždaug pusę būtų galima panaudoti biokurui – šiaudų granulėms arba briketams gaminti. Juos panaudojus vietoj gamtinių dujų,  vidaus rinkoje liktų daugiau kaip milijardas litų. Tačiau kol kas potencialas menkai išnaudojamas ir naudos turi tik pavieniai ūkininkai ir kaime investavę verslininkai. Tai patvirtina Kėdainių rajone, Vainikų kaime, veikiantis biokuro gamybos cechas.

Daugelis šiomis dienomis ruošdamiesi Velykoms pirmiausia stengiamės pasirūpinti pagrindiniu šventinio stalo produktu – kiaušiniais. Juos verdame, kepame, dedame gamindami įvairius mėsos, žuvies, miltų patiekalus, o prieš Velykas dar ir įvairiausiais raštais bei spalvomis marginame. O kad šventė neapkarstų, svarbu ne tik jų nepersivalgyti, bet mokėti pasirinkti parduotuvėse ar turguje, žinoti, kaip tinkamai laikyti, kaip geriau maistui paruošti, kokiais dažais dažyti.

Laidos rubrika „Diena kaime“ savaitę baigia pokalbiu su Kavarske gyvenančia ūkininke Danguole Lingiene. Ji viena pirmųjų šalyje prieš du dešimtmečius įkūrė braškių veislininkystės ūkį. Dabar prie savo sodybos augina porą hektarų braški  ir apie hektarą skiria daigams. Šis pavasaris gal antras per visus veiklos metus toks nepalankus braškių augintojams. Įšalas, sukietėjęs sniegas, nesitraukiantis šaltukas neleidžia laiku iškasti daigų ir dalyvauti įprastose mugėse ar parodose. Kasdien po kelis kartus ūkininkė tikrina braškių daigų būklę, peržiūri veislių sąrašus ir jau pradeda ruoštis artėjančioms Velykų šventėms. Koks ketvirtadienis buvo Kavarske?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, kovo 29 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close