captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Europos vienovė ir skirtybės

Lietuvoje dažnai girdime kalbant apie „ėjimą į Europą“, „tapimą tikrais europiečiais“, nors prieš Antrąjį pasaulinį karą Lietuva buvo visateisė europinių procesų dalyvė. „Europiečio klonuoti nereikia. Kad surastume Europos dimensijos bendrą vardiklį, tereikia platesnio istorinio žvilgsnio“.
Europos parlamento narys prof. Leonidas Donskis.
Europos parlamento narys prof. Leonidas Donskis.

Lietuvoje dažnai girdime kalbant apie „ėjimą į Europą“, „tapimą tikrais europiečiais“, nors prieš Antrąjį pasaulinį karą Lietuva buvo visateisė europinių procesų dalyvė. „Europiečio klonuoti nereikia. Kad surastume Europos dimensijos bendrą vardiklį, tereikia platesnio istorinio žvilgsnio“, – paskaitoje teigia Europos parlamento narys prof. Leonidas Donskis.

Europarlamento, visuomenės veikėjo, filosofo Leonido Donskio paskaita „Europos vienovė ir skirtybės“ remsis kultūros pavyzdžiais, pradedant viduramžiais, Renesansu, baigiant XX amžiumi ir mūsų dienomis. Dalyvavimas kelių kultūrų erdvėje yra tapęs daugybės mokslininkų, mąstytojų, menininkų savastimi, taip pat ir lietuvių ar iš Lietuvos kilusių ryškiausių asmenybių. Anot lektoriaus, ne vien politiniai siekiai, ekonominė galia „suklijuoja“ Europą, kai nesusikalba politikai, bendrą kalbą visados greičiau randa menininkai, mokslininkai, studentai.

Mažųjų tautų pripažinimas, pagarba jų istorijai, kultūrai  yra solidūs pamatai europietiškumo dimensijai stiprėti.

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – balandžio 2 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama balandžio 3 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir balandžio 6 d. 14.03 val. LRT KLASIKOS programoje.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...