captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino režisierius ir prodiuseris Aleksejus Fedorčenka

„Visame pasaulyje rimta kino scenarijų krizė. Filmų sukuriama gausybė, turbūt šimtai tūkstančių, bet vien pakartojimai, pakartojimai... Ir amerikiečiai kartojasi, ir Rusijoje vis tos pačios siužetinės linijos, tie patys štampai naudojami. O norisi sukurti kažką savito“.
Rusų kino režisierius ir prodiuseris Aleksejus Fedorčenka.
Rusų kino režisierius ir prodiuseris Aleksejus Fedorčenka.

„Visame pasaulyje rimta kino scenarijų krizė. Filmų sukuriama gausybė, turbūt šimtai tūkstančių, bet vien pakartojimai, pakartojimai... Ir amerikiečiai kartojasi, ir Rusijoje vis tos pačios siužetinės linijos, tie patys štampai naudojami. O norisi sukurti kažką savito“, – sako Rusijos kino režisierius ir prodiuseris Aleksejus Fedorčenka.

„Marijos Teresės Rožanskaitės kūryba buvo gana gerai žinoma, bet nepakankamai įvertinta. Turėjo praeiti nemažai laiko, kol į moteris pradėta žiūrėti kaip į lygiavertes kūrėjas. Todėl norėjosi ne tik atskleisti šios įdomios menininkės kūrybos įvairovę, bet ir pabrėžti, kad ji buvo tikra modernistė, labai savitai derinusi abstrakciją su dokumentika”, – sako M. T. Rožanskaitės retrospektyvinės parodos „Rentgenogramos“ Nacionalinėje dailės galerijoje kuratorė Laima Kreivytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: ar Dievas yra argentinietis; Beethoveno muzikos drąsa – Danielio Barenboimo požiūris.

„Visame pasaulyje rimta kino scenarijų krizė. Filmų sukuriama gausybė, turbūt šimtai tūkstančių, bet vien pakartojimai, pakartojimai... Ir amerikiečiai kartojasi, ir Rusijoje vis tos pačios siužetinės linijos, tie patys štampai naudojami. O norisi sukurti kažką savito. Mano filmas „Dieviškos pievų marių žmonos“ – tai dokumentinė pasaka apie ugrofinų tautos, marių, kultūrą“, – sako Rusijos kino režisierius ir prodiuseris Aleksejus Fedorčenka, Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ svečias. Pokalbis su A. Fedorčenka apie jo filmuose kuriamą paralelinį pasaulį, naują pasakojimo žanrą, unikalių marių papročių nykimą ir jų išsaugojimą kino juostose.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 28 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close