captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: populiarėja elektroninės paslaugos žemdirbiams

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba parodoje „Ką pasėsi... “ didesnį dėmesį ketina skirti kompiuterinėms programoms ir elektroninėms paslaugoms. Šiuolaikiniuose ūkiuose jau neįmanoma apseiti be specialių programų, padedančių efektyviau valdyti ūkius.
Gyvulių augintojams sukurtas kompiuterinės programos „e-GEBA“ gyvulininkystės modulis.
Gyvulių augintojams sukurtas kompiuterinės programos „e-GEBA“ gyvulininkystės modulis.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba parodoje „Ką pasėsi... “ didesnį dėmesį ketina skirti kompiuterinėms programoms ir elektroninėms paslaugoms. Šiuolaikiniuose ūkiuose jau neįmanoma apseiti be specialių programų, padedančių efektyviau valdyti ūkius. Gyvulių augintojams sukurtas kompiuterinės programos „e. GEBA“ gyvulininkystės modulis.

Lietuvoje dabar mėgėjiški sodai užima apie 20 tūkstančių hektarų. Visuose auginama daug ir įvairių vaismedžių, kurie taip pat populiarūs dažnoje kaimo sodyboje, jau nekalbant apie kolektyvinius sodus. Kiekvienas mėgėjiško sodelio šeimininkas tvarkosi pagal savo žinias, išgales ir patirtį. O ką apie mėgėjišką vaismedžių sodininkystę mano, kaip mėgėjiškus sodus vertina profesionalai?

Šią savaitę rubrikos „Diena kaime“ pašnekovė – Danguolė Lingienė iš Anykščių rajono Kavarsko miestelio. Ji viena pirmųjų šalyje prieš du dešimtmečius įkūrė braškių veislininkystės ūkį. Dabar prie savo sodybos jis augina porą hektarų braškių ir apie hektarą skiria daigams, kurių turi daugiau kaip 30 veislių. Užsitęsusi žiema, neslūgstantis šaltis labai trukdo darbams daigyne, todėl ūkininkė mano, kad braškių augintojų laukia sunkūs metai. Trečiadieniui ūkininkė ketino peržiūrėti veislių sąrašą, patikslinti jį, o kitą dienos dalį skirti pasiruošimui artėjančioms Velykoms.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, kovo 28 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...