captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – baritonas Dainius Stumbras

Pirmąją „Muzikinio pastišo“ dalį skirsime bene pačiai efemeriškiausiai kompozitorių kūrybos daliai – muzikai teatrui. Ji labai retai išlieka kokiuose nors archyvuose, ji neskamba koncertų salėse – tik palydi scenoje režisierių, scenografų, aktorių įkūnijamas idėjas.
Baritonas Dainiaus Stumbras. Asmeninio albumo nuotr.
Baritonas Dainiaus Stumbras. Asmeninio albumo nuotr.

Pirmąją „Muzikinio pastišo“ dalį skirsime bene pačiai efemeriškiausiai kompozitorių kūrybos daliai – muzikai teatrui. Ji labai retai išlieka kokiuose nors archyvuose, ji neskamba koncertų salėse – tik palydi scenoje režisierių, scenografų, aktorių  įkūnijamas idėjas. Ir išnyksta iš mūsų atminties kartu su pasibaigusia spektaklio istorija, nebent ją prailgintų nufilmuota televizinė versija... Skambės fragmentai iš Fausto Latėno, Antano Jasenkos, Gintaro Sodeikos, Giedriaus Puskunigio, Mato Petrikio, Antano Kučinsko teatrui sukurtos muzikos. Prisiminsime ir legendinį 1932 metais Maskvos Vachtangovo teatre pastatytą „Hamletą“, kuriam muziką rašė Dmitrijus Šostakovičius.

Į antrąją „Muzikinio pastišo“ dalį iš repeticijos atskubės operos solistas, baritonas Dainius Stumbras. Po sėkmingų R. Wagnerio „Lohengrino“ premjerų prisiminsime ir ankstesnius dainininko darbus – namuose bei kitų šalių teatrų scenose, įdomius vaidmenis bohemiečių būryje, darbą su reikliais režisieriais, dirigentais. Nepamiršime ir paprastų kasdienybės akimirkų, bandydami sudėlioti darbštaus, bet neskubančio save reklamuoti ar girti vokalisto portretą.

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – kovo 27 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...