captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: balandžio15-ąją prasidės pasėlių deklaravimas

Kaimiškose seniūnijose ir savivaldybėse dokumentus du mėnesius priiminės žemės ūkio specialistai. Per dešimtmetį žemdirbių, deklaruojančių pasėlius, sumažėjo 80 tūkstančių. Ką rodo tokios tendencijos, kokios šiemet patvirtintų deklaravimo taisyklių naujovės?

Dešimtą pavasarį šalies žemdirbiai deklaruos pasėlius ir teiks paraiškas ES tiesioginėms išmokoms gauti. Kaimiškose seniūnijose ir savivaldybėse dokumentus du mėnesius priiminės žemės ūkio specialistai. Per dešimtmetį žemdirbių, deklaruojančių pasėlius, sumažėjo 80 tūkstančių. Ką rodo tokios tendencijos, kokios šiemet patvirtintų deklaravimo taisyklių naujovės?

Lietuvoje dabar auginama tik apie 330 ha aliejinių linų. Anot Upytės bandymų stoties mokslo darbuotojų Elvyros Gruzdevienės ir Zofijos Jankauskienės, iki šiol jų sėkla brangi, galima nusipirkti tik užsienyje. Ar sukūrus lietuviškų aliejinių linų veislių yra galimybių didinti šių vertingų ir perspektyvių augalų plotus?

Šią savaitę rubrikos „Diena kaime“ pašnekovė – braškių veislininkystės ūkio šeimininkė Danguolė Lingienė. Prieš 20 metų pradėjusi verslą, dabar ji Kavarsko pakraštyje prie savo sodybos augina porą hektarų braškių, apie hektarą skiria daigams, kurių turi daugiau kaip 30 veislių. Sukaupta didžiulė patirtis, bet tokio sudėtingo pavasario ūkininkė neatmena. Antradienį ji ketino analizuoti konsultantų patarimus, tvarkyti ūkio dokumentus, iš naujo sėti pomidorus, apie namus tvarkytis.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, kovo 27 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...