captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dailėtyrininkas, rašytojas Alfonsas Andriuškevičius

„Nesutinku su apokaliptinėmis nuotaikomis, kad šiandien viską užvaldo mašina ir menas pasmerktas išnykti. Taip, viskas keičiasi ir nyksta tam tikras menas, tačiau jo vietą užims kitoks menas“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Alfonsas Andriuškevičius.  
Dailėtyrininkas<br> rašytojas Alfonsas Andriuškevičius. ELTA nuotr.
Dailėtyrininkas
rašytojas Alfonsas Andriuškevičius. ELTA nuotr.

„Nesutinku su apokaliptinėmis nuotaikomis, kad šiandien viską užvaldo mašina ir menas pasmerktas išnykti. Taip, viskas keičiasi ir nyksta tam tikras menas, tačiau jo vietą užims kitoks menas“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dailėtyrininkas, rašytojas Alfonsas Andriuškevičius.

„Dramatiški istorijos lūžiai lėmė, kad ne valstybinė tarnystė, o kūrybinis palikimas įžvalgiam politikui, visuomenininkui Mykolui Kleopui Oginskiui pelnė pasaulinę šlovę. Ilgą laiką jo vardą primindavo nebent polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Istorinė užmarštis pradėjo sklaidytis tik 2005 metais, kai pradėta formuoti M. K. Oginskio 250-ųjų gimimo metinių minėjimo programa“, – sako Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Pokalbis apie aštuntąjį „M. K. Oginskio polonezų kelią“.

Dinraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ – komentare kompozitorius Giedrius Kuprevičius pastebi, jog „susitaikėme, kad intelektualų užkeiktas tylėjimas yra normali situacija, o jei kuris prabyla tuoj puolama tyčiotis, nes jis sako nemalonius žodžius. Jei nebūsime drąsesni, gyvensime vis nykiau.“

„Nesutinku su apokaliptinėmis nuotaikomis, kad šiandien viską užvaldo mašina ir menas pasmerktas išnykti. Taip, viskas keičiasi ir nyksta tam tikras menas, tačiau jo vietą užims kitoks. Juk meno sąvoka plati – man menas ne tik simfonija, bet ir gerai papasakotas anekdotas“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dailėtyrininkas, poetas, eseistas Alfonsas Andriuškevičius. Kodėl A. Andriuškevičius meną prilygina skylutėms sūryje? Kodėl dailėtyrininkas nesutinka su šiandien meno kritikams adresuojama kritika? Pokalbis su A. Andriuškevičiumi ir drauge su juo pokalbių knygą „Pro A.A. prizmę“ išleidusia menotyrininke Jolanta Marcišauskyte-Jurašiene.

Ved. Raminta Jonykaitė.                         

„Ryto allegro“ kovo 26 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...