captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pavasario sėjai pasiruošta, tačiau darbymetis vėluoja

Šiemet kovas labai šaltas, rytinėje Lietuvos dalyje dar daug sniego ir apie darbus laukuose nėra ko ir galvoti. Darbymečio laukimą žemdirbiai išnaudoja kruopštesniam pasiruošimui. Kuo dabar užsiėmęs Kėdainių rajono Keleriškių kaimo ūkininkas Arvydas Šmigelskis?  

Pernai kovo pabaigoje žemdirbiai jau tręšė žiemkenčius. Šiemet kovas labai šaltas, rytinėje Lietuvos dalyje dar daug sniego ir apie darbus laukuose nėra ko ir galvoti. Darbymečio laukimą žemdirbiai išnaudoja kruopštesniam pasiruošimui. Kuo dabar užsiėmęs Kėdainių rajono Keleriškių kaimo ūkininkas Arvydas Šmigelskis? 

Lietuvoje yra nemažai mokymo įstaigų, kuriose galima įgyti su žemės ūkiu susijusių specialybių. Pastaraisiais dešimtmečiais keitėsi jų pavadinimai ir mokyklų skaičius – atsirado naujų, kitas apjungdavo arba uždarydavo. Tarp išnykusių – Antalieptės žemės ūkio technikumas, uždarytas dar prieš tris dešimtmečius. Tačiau dabar viename iš  jo pastatų kuriasi mokomasis bitynas.

Šią savaitę su rubrika „Diena kaime“ kalba ūkininkė Danguolė Lingienė, pirmoji šalyje įkūrusi braškių veislininkystės ūkį. Dabar Kavarsko pakraštyje prie savo sodybos ji augina porą hektarų braškių uogų, apie hektarą skiria daigams, kurių turi daugiau kaip 30 veislių. Pirmadienio laidoje, kalbėdama apie savaitgalį aplankytą baseiną Anykščiuose, su savo darbuotojais surengtą šventę, Danguolė piktinosi neslūgstančiais šalčiais. Daigyną barstė durpėmis, klojo agroplėvelę – niekas nepadeda ir atrodo, kad daigų dar greitai nebus. Pirmadienį planavo dar kartą apeiti braškyną, padaryti reviziją, gal dar paberti durpių. Planavo ir sergančiu šuniuku pasirūpinti.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, kovo 26 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...