captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kam reikalingas pasninkas?

Etnologė Gražina Kadžytė sako, jog nuo senų laikų žmogus gyveno pagal gamtos diktuojamas taisykles. Taip, kaip keičiasi metų laikai, taip turi keistis ir žmogaus mitybos režimas. Visada būdavo atsižvelgiama į kūno poreikius – kūno ir dvasios apsivalymas reiklingas visiems.
Etnologė Gražina Kadžytė.
Etnologė Gražina Kadžytė.

Etnologė Gražina Kadžytė sako, jog nuo senų laikų žmogus gyveno pagal gamtos diktuojamas taisykles. Taip, kaip keičiasi metų laikai, taip turi keistis ir žmogaus mitybos režimas. Visada būdavo atsižvelgiama į kūno poreikius – kūno ir dvasios apsivalymas reiklingas visiems. Laidoje klausysimės ir kinų medicinos specialistės Genovaitės Pečiulytės minčių apie Rytų filosofijoje egzistuojančią mitybos ir badavimo sampratą.

Bičių, vapsvų ir širšių nuodai kai kuriems žmonėms gali sukelti mirtinas reakcijas. Imunoerapija – tai savitas būdas organizmą pripratinti prie vabzdžių nuodų. Procedūros metu šių vabzdžių nuodų sušvirkščiama žmogui, pamažu didinant dozes. Palaipsniui yra pasiekiama tokia dozė, kokią bitė ar širšė suleidžia įgeldama. Žmogaus imuninė sistema išmoksta prisitaikyti prie šių nuodų ir jie nebekelia pavojaus gyvybei. Apie šį metodą laidoje paaiškins VU ligoninės Santariškių klinikų gydytoja alergologė Laura Malinauskienė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, kovo 30 d., 11.03 val., kartojama balandžio 4 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close