captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – palestiniečių aktorius Ali Sulimanas

Festivalio „Kino pavasaris“ šių metų svečias ir žiuri komisijos narys, palestiniečių aktorius Ali Sulimanas vaidina žymiausiuose režisieriaus Erano Rikliso filmuose „Nuotaka iš Sirijos“, „Citrinmedis“. Šiais metais Lietuvos žiūrovai gali pamatyti naujausius aktoriaus vaidmenis filmuose „Alyvmedis“ ir „Išpuolis“. 
Palestiniečių aktorius Ali Sulimanas.
Palestiniečių aktorius Ali Sulimanas.

Festivalio „Kino pavasaris“ šių metų svečias ir žiuri komisijos narys, palestiniečių aktorius Ali Sulimanas vaidina žymiausiuose režisieriaus Erano Rikliso filmuose „Nuotaka iš Sirijos“, „Citrinmedis“. Šiais metais Lietuvos žiūrovai gali pamatyti naujausius aktoriaus vaidmenis filmuose „Alyvmedis“ ir „Išpuolis“. Apie kiną, politiką ir meną – pokalbis su Ali Sulimanu. 

„Fondo pavertimas biudžetine įstaiga, pavaldumas Kultūros ministerijai faktiškai reikštų jo – kaip nepriklausomos visuomeninės institucijos – sunaikinimą. O tai visai realu, nes nepriklausomų organizacijų Lietuvoje pastebimai mažėja“, – teigia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkė Vaiva Žukienė. Pokalbis apie fondo pertvarką.

„Esu apsėstas manijos – ieškoti naujų balsų, naujų talentų. Man teikia džiaugsmą ir azartą rasti gabių atlikėjų ir sudaryti jiems galimybę augti“, – sako Latvijos nacionalinės operos vadovas Andrejas Žagaras, Lietuvoje režisavęs Richardo Wagnerio operą „Lohengrinas“.

Viešuoju transportu mes ne tik vykstame iš taško A į tašką B. Ten galima ir svajoti, planuoti, kalbėti telefonu, diskutuoti apie kainas ir politiką, susipažinti, ruoštis egzaminui, pasibarti. Ar gali troleibusas tapti kultūros erdve? Audros Čepkauskaitės pasakojimas.

„Filosofija pataria neskandinti sielos nerime. Siela nusilps ir nebeturės jėgų, kai reikės pakilti. Nėra tokios baimės, kurios negalėtų išsklaidyti protas.“ Filosofės Jūratės Baranovos komentaras „Knygų skaitymas ir metafizinė baimė“. 

„Daugelį dalykų šiandien slepiame – savo silpnumą, atvirumą. Todėl spektaklyje mes kalbame apie tai, ką prarandame, apie tą vertikalę, be kurios žmonės negali susikalbėti“, – sako spektaklio „Medžioklės scenos“ režisierius Rolandas Atkočiūnas. Pasakojimas apie premjerą Nacionaliniame dramos teatre.

Godos Jurevičiūtės pokalbis su festivalio „Kino pavasaris“ svečiu palestiniečiu aktoriumi Ali Sulimanu.  

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 23 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 24 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...