captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: vasaros aktualijos mėsinių galvijų ūkyje

Gyvulininkystės ūkių šeimininkams dabar svarbiausia – pašarų ruoša, gyvulių realizavimas, tvartų ir ganyklų rekonstrukcija, technikos parko atnaujinimas. Visa tai aktualu ir Ignalinos rajono Antalksnės kaime gyvenantiems Gražinai ir Baliui Ragaišiams.

Gyvulininkystės ūkių šeimininkams dabar svarbiausia – pašarų ruoša, gyvulių realizavimas, tvartų ir ganyklų rekonstrukcija, technikos parko atnaujinimas. Visa tai aktualu ir Ignalinos rajono Antalksnės kaime gyvenantiems Gražinai ir Baliui Ragaišiams. Jie turi 100 ha žemės, laiko 50 limuzinų – mėsinių galvijų. Prie visų darbų pratinami ir sūnūs paaugliai. Patys žemdirbiai darbo laiko neskaičiuoja.

Nors ekologinės gamybos pieno ūkiuose daugybė ribojimų prižiūrint žalienas, šeriant gyvulius, tačiau pasak, Rokiškio ir kituose aplinkiniuose rajonuose vienijančios 28 ekologinės gamybos pieno ūkius kooperatinės bendrovės „Eko tikslas“ direktoriaus M. Petkevičius, į šiuos išskirtinumus perdirbėjai neatsižvelgė. Per pastaruosius tris mėnesius ekologinio pieno supirkimo kainą jie sumažino apie 30 procentų.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę – su seniūnaičiu iš Barčių kaimo Algimantu Daškevičiumi. Nedidelį Barčių kaimą iš visų pusių supa miškai, todėl tikri dzūkai jau eina grybų pažiūrėt, uogų pasirinkt. Algimantas – vienas iš jų, tiesa, dar turintis šieno arkliui paruošti, triušius ir vištas prižiūrėti. Kaip seniūnaitis pirmadienį planavo susitikti su politikais iš Vilniaus, dalyvauti seniūnės surengtame susitikime? Koks pirmadienis buvo Barčių kaime ir apylinkėse?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, birželio 19 d., 06.03 val. per Lietuvos radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close