captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „nematomą“ veikėją teatre – scenografiją

„Scenografija – tai, ko ausis negirdi ir tai, ko tekstas negali pasakyti...Tai yra kai kas daugiau“, – teigia viena iš parodos „Scenografija: nuo teksto į veiksmą“ dalyvių, dailininkė Giedrė Brazytė.
Renatos Valčik scenografija: Patrick Süskind „Kontrabosas“<br> rež. Valentinas Masalskis. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Renatos Valčik scenografija: Patrick Süskind „Kontrabosas“
rež. Valentinas Masalskis. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Scenografija – tai, ko ausis negirdi ir tai, ko tekstas negali pasakyti...Tai yra kai kas daugiau“, – teigia viena iš parodos „Scenografija: nuo teksto į veiksmą“ dalyvių, dailininkė Giedrė Brazytė.

„Spektaklis „Medžioklės scenos“ pagal vokiečių autoriaus Martino Sperro pjesę „Medžioklės scenos Žemesniojoje Bavarijoje“ pratęsia vieną iš teatro naujo sezono temų – visuomenės ir individo. Šioje dramoje labiausiai sukrečiantis dalykas – tai tarsi vaiko akimis pamatyta istorija“, – apie naujausią režisieriaus Rolando Atkočiūno premjerą Nacionaliniame dramos teatre sako šio teatro meno vadovas, teatrologas Audronis Liuga.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Nemunas“, „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“.

„Fotografuodamas sergančius, skurstančius ar kalinčius pastebėjau, kad ribinėje situacijoje atsidūrę žmonės yra atviresni. Esant greta jų svarbūs gyvenimo dalykai, atsakymai atsiveria kur kas aiškiau“, – sako ukrainiečių fotomenininkas Aleksandras Gliadelovas, pristatantis parodą „Nelaisvė“, kurioje užfiksuota sudėtinga buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje esančių kalėjimų kasdienybė. 

„Scenografija – tai, ko ausis negirdi ir tai, ko tekstas negali pasakyti... Tai yra kai kas daugiau. Šiuolaikinė scenografija dalyvauja spektaklio kūrimo procese, tai ne iliustracija, o dar vienas elementas, praplečiantis  dramaturginę mintį, kuriantis nuotaiką, darantis poveikį žiūrovui“, – teigia viena iš parodos „Scenografija: nuo teksto į veiksmą“ dalyvių, dailininkė Giedrė Brazytė. Pokalbyje apie „nematomą“ veikėją teatre – scenografiją – taip pat dalyvauja VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros (su freskos-mozaikos, vitražo ir scenografijos studijomis) dėstytoja, knygos „Scenografija“ autorė prof. Virginija Idzelytė-Dautartienė ir scenografas Artūras Šimonis.

Ved. Karina Metrikytė.                                                                                                             

 „Ryto allegro“ kovo  22 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...