captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“

Lietuvoje – didžiulis kiaulininkystės verslo nuosmukis. Auginama tik 790 tūkst. kiaulių, kaip kad 1919 metais. Kiaulininkystės aktualijos Baltijos regione bus aptariamos trečiadienį Vilniuje prasidedančiame Europos kiaulių augintojų kongrese. 

Šioje laidoje taip pat girdėsite: Karklėnų miestelis įsikūręs nuošalioje vietovėje: iki rajono centro Kelmės – trisdešimt kilometrų, iki seniūnijos Kražiuose – apie dešimt. Keliai į Karklėnus neasfaltuoti, aplinkui – pelkėtos žemės. Kaimo bendruomenės pirmininkas Z. Šileikis, pats dešimtį metų uždarbiavęs Švedijoje, kalba nelinksmai: trisdešimtmečių karklėniškių karta arba važinėja, arba jau visiems laikams pasitraukė į užsienius. Vyrai palieka keliems mėnesiams žmonas, vaikus, šie tėvus. Emigrantų artimieji, nors ir patys ar jų atžalos materialiai turi daugiau nei kiti kaimo gyventojai, sako, jog sunku apsiprasti su beveik niekada nesibaigiančiu ilgesiu.

Šiuo metu Biržų rajono ūkininkų K. ir J. Milišiūnų ūkyje darbymetis – kerpamos avys. Jų laikoma apie 1600. Dar gal 200 drožtų, lipdytų, lietų, kaip nors kitaip padarytų ėriukų, avelių avelyčių išdėliota ant lentynų ūkininkų troboje. Ūkininkų kolekcijoje ne tik jos bet ir knygos apie avis.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – šiokiadieniais 06.03 val. per Lietuvos radiją. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...