captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Energetikos ir technikos muziejus

„Vilniuje yra Valdovų rūmai, Nacionalinė dailės galerija, istoriniai ir kultūros centrai, kuriais galima didžiuotis. Tačiau Vilnius neturi savo miesto istorijos muziejaus“, – sako dešimtmetį švenčiančio Energetikos ir technikos muziejaus direktorė Rasa Augutytė.
Energetikos ir technikos muziejaus energetikos ekspozicijos salė.
Energetikos ir technikos muziejaus energetikos ekspozicijos salė.

„Vilniuje yra Valdovų rūmai, Nacionalinė dailės galerija, istoriniai ir kultūros centrai, kuriais galima didžiuotis. Tačiau Vilnius neturi savo miesto istorijos muziejaus. Mūsų tikslas – per penkerius metus parengti ekspozicijas, supažindinančias su miesto technine, pramonine, industrijos raidos istorija“, – sako dešimtmetį švenčiančio Energetikos ir technikos muziejaus direktorė Rasa Augutytė.

Šiandien Energetikos ir technikos muziejaus pasididžiavimas yra techninio paveldo objektas –  Vilniaus elektrinės pastatas ir autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga. Taip pat galima pasidžiaugti išsaugotu industriniu paveldu, pasigėrėti senoviškais automobiliais, pasimėgauti interaktyviomis mokslo ekspozicijomis, kurios pasaulio mokslo ir technikos muziejuose išpopuliarėjo jau prieš keletą dešimtmečių, susipažinti su Vilniaus pramonės istorija. Ant muziejaus pastato stogo įrengta vėjo ir saulės jėgainė padeda pristatyti alternatyvią ekologišką energetiką, supažindina su naujomis technologijomis.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, kovo 23 d., 15.03 val. ir pirmadienį, kovo 25 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...