captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: kovo 21-oji – pirmąkart Europos senosios muzikos diena

Šių metų pradžioje patvirtinta nauja šventė – Europos senosios muzikos diena. Ji sutampa ne tik su gamtos atbudimu, lygiadieniu, bet yra ir J. S. Bacho gimimo diena. Tokią idėją Europos Tarybai pasiūlė REMA – senosios muzikos festivalių organizacija.
Europos senosios muzikos dienos logotipas.
Europos senosios muzikos dienos logotipas.

Šių metų pradžioje patvirtinta nauja šventė – Europos senosios muzikos diena. Ji sutampa ne tik su gamtos atbudimu, lygiadieniu, bet yra ir Johanno Sebastiano Bacho gimimo diena. Tokią idėją Europos Tarybai pasiūlė REMA – senosios muzikos festivalių organizacija, jungianti 65 garsius renginius 20-tyje Europos šalių. Į šią garbingą bendriją pernai priimtas ir mūsų festivalis „Banchetto musicale. Pirmojoje laidos dalyje – apie tai, kas įvairiose šalyse vyks Europos senosios muzikos dienos proga. Lietuvoje ją spėjame paminėti diena vėliau, koncertu-paskaita „Išilginės fleitos istorija“. Koncertą bei meistriškumo kursus dovanoja garsus šių instrumentų virtuozas Rodrigo Calveyra – brazilų kilmės muzikas, šiuo metu gyvenantis Prancūzijoje. Jis pats studijoje gyvai gros – pademonstruos keletą atsivežtų instrumentų, o visą kelių dienų programą  pristatys ją parengusios Ieva Baublytė ir Renata Dubinskaitė.

Antroje laidos dalyje kalbėsimės apie senąsias baltų tradicijas, pasitinkant naujųjų, gamtos diktuojamų metų pradžią. Telefonu susisieksime su etnologu, profesoriumi Libertu Klimka, skambės ansamblio „Kūlgrinda“ atliekamos Saulės pagarbinimo ir gamtos žadinimo giesmės.

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – kovo  20 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...