captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar šiandien mums reikia herojų?

„Šiandien svarbus žmogiškasis momentas – anksčiau kovodavome ar bent sakydavome, kad kovojame už politines idėjas, o dabar mums svarbiausi – asmeniniai dalykai. Dėl ko aš kovočiau? Dėl savo žmonos, vaikų – dėl savo artimo“.
Lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika. ELTA nuotr.
Lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika. ELTA nuotr.

„Šiandien svarbus žmogiškasis momentas – anksčiau kovodavome ar bent sakydavome, kad kovojame už politines idėjas, o dabar mums svarbiausi – asmeniniai dalykai. Dėl ko aš kovočiau? Dėl savo žmonos, vaikų – dėl savo artimo“, – sako lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika. Kaip šiandien suvokiame herojiškumą?

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Richardo Wagnerio operą „Lohengrinas“ statantis latvių režisierius Andrejs Žagars sako, kad svarbiausia buvo „sukurti ypatingą aplinką, labai jausmingą ir drauge rafinuotą. Veiksmo laikas bus labai konkretus – 1939 metai. Tai demonstruos stilingi to laiko kostiumai. 1939-ieji visoje Europoje buvo didelio nerimo metai – buvo juntama karo grėsmė, klestėjo diktatūros, ir žmonės tikėjosi stebuklo, gelbėtojo. Šis periodas padėjo ir dainininkams sukurti įtikinamą vaidybą.“

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Interjero skulptūra – komplikuotas dalykas. Aplinka rūpinasi tik gana turtingos šalys, suvokiančios kad nuo erdvės daug kas priklauso. Mes idėjų tarsi turime, bet atsiremiame į praktinius dalykus – reikia ramios rytdienos, kad nebijotume investuoti į kūrybą“, – sako skulptorius Gediminas Piekuras, pristatantis ne tik mažosios skulptūros darbus, bet ir piešinius.

„Šiandien svarbus žmogiškasis momentas – anksčiau kovodavome ar bent sakydavome, kad kovojame už politines idėjas, o dabar mums svarbiausi – asmeniniai dalykai. Dėl ko aš kovočiau? Dėl savo žmonos, vaikų – dėl savo artimo“, – sako lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika. Kaip šiandien suvokiame herojiškumą? Ar mums reikalingi herojai? Kaip elgtis su užsieniečių sukurtais, ne visada tikrovę atitinkančiais, mus pašiepiančiais mitiniais herojais – atmesti ar žvelgti su humoru? Apie herojus, jų paieškas šiandien diskutuoja istorikai Aurimas Švedas ir Eligijus Raila, rašytojai Herkus Kunčius ir A. Šileika bei literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas. (Įrašas iš Vilniaus knygų mugės.)

Ved. Raminta Jonykaitė.                         

„Ryto allegro“ kovo 20 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close