captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kovo 20-oji – Pasaulinė žemės diena

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline žemės diena. Šios dienos renginių tikslas – skatinti kiekvieną pagal savo išgales prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo. 

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo–20-21 dienomis, paskelbė Pasauline žemės diena. Šios dienos renginių tikslas – kiekvieną mūsų skatinti pagal savo išgales prisidėti prie Žemės planetos išsaugojimo. Kaip trečiadienį Pasaulinė žemės diena bus pažymėta Aleksandro Stulginskio universitete?

Šiuo metu tarp kitų Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro padalinių skirtinguose šalies regionuose veikia ir šešios bandymų stotys. Jų mokslo darbuotojai – pirmieji žemdirbių pagalbininkai užtikrinant tausojančią ir racionalią žemdirbystę, parenkant žemės ūkio augalų veisles. Šiuo metu daugiausia, šeši mokslo darbuotojai, dirba Joniškėlio bandymų stotyje. Jų tyrimai rodo, kad ir Pasvalio rajone jau yra tokių dirvožemių, kuriuose tik 2 proc. humuso.Tokiuose ūkininkavimas darosi komplikuotu. Kodėl alksta derlingi pasvaliečių molžemiai, kaip jiems pagelbėti?

Prieš šešerius metus iš tėvų perėmęs tradicinį chemizuotą ūkį, švenčioniškis ūkininkas Tomas Lipnickij  valdo 200 ha žemės. Chemizuota gamyba liko tik penktadalyje šio ploto. Ar racionalu didinti ekologinę gamybą nederlingose Švenčionių rajono žemėse?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, kovo 20 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...