captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: kur ilsisi pirmieji Lietuvos kunigaikščiai?

Daugumos didžiųjų valdovų ir kunigaikščių kapai yra Vilniuje, Lietuvos sostinėje. Jų bendra kapavietė ar tai būtų Šventaragio slėnis, ar kita vieta reiškė amžinojo ryšio tarp savo tautos gyvųjų ir mirusiųjų suvokimą, kurio netekus susvyruotų ir jų kurtos valstybės pamatai.
Archeologas Vykintas Vaitkevičius.
Archeologas Vykintas Vaitkevičius.

Vienas iš subtiliausių ir aukščiausio profesionalumo reikalaujančių tyrimų – tai mirties sampratos, laidojimo tradicijų ikikrikščioniškoje Lietuvoje pažinimas. Priešistorinė Mirties kultūra yra tokia gili, įvairiasluoksnė, o instrumentų jai suvokti  iki mūsų dienų likę tiek nedaug. Mitologija, archeologija, religijotyra – šios mokslo šakos net remdamosios savo šaltiniais nepilnai bando atkurti baltiškosios visuomenės gyvensenos ir laidojimo tradicijas.

Daugumos didžiųjų valdovų ir kunigaikščių kapai yra Vilniuje, Lietuvos sostinėje. Jų bendra kapavietė ar tai būtų Šventaragio slėnis, ar kita vieta reiškė amžinojo ryšio tarp savo tautos gyvųjų ir mirusiųjų suvokimą, kurio netekus susvyruotų ir  jų kurtos valstybės pamatai. Todėl ar ne metas geriau pažinti jų amžinojo poilsio vietas ir atiduoti joms deramą pagarbą?

Šįkart laidoje su archeologu Vykintu Vaitkevičiumi kalbėsimės apie mirties sampratos suvokimą, laidosenos savitumus ikikrikščioniškoje Lietuvoje bei iki šiol mįslėmis apraizgytas didžiųjų Lietuvos kunigaikščių laidojimo vietas.

Vedėja Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ – kovo 22 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...