captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – švedų chorų dirigentas Erikas Westburgas

Dirigentas Erikas Westburgas yra dirbęs su Olso filharmonijos, Švedijos radijo, kitais iškiliais chorais, tačiau šiuo metu pirmenybę teikia savo suburtam kameriniam šešiolikos dainininkų ansambliui. O atvykęs į Lietuvą, jis dalijosi vadovavimo kameriniam chorui subtilybėmis.
Švedų chorų dirigentas Erikas Westburgas.
Švedų chorų dirigentas Erikas Westburgas.

Dirigentas Erikas Westburgas yra dirbęs su Olso filharmonijos, Švedijos radijo, kitais iškiliais chorais, tačiau šiuo metu pirmenybę teikia savo suburtam kameriniam šešiolikos dainininkų ansambliui. O atvykęs į Lietuvą, jis dalijosi vadovavimo kameriniam chorui subtilybėmis su jaunaisiais lietuvių bei lenkų chorvedžiais muzikos laboratorijoje, kurią surengė choras „Jauna muzika“.

Antroje laidos dalyje – XX a. dailininkų inspiruoti muzikos kūriniai. Klausysimės „Prancūzų šešeto“ grupuotei priklausiusio Franciso Poulenco vokalinio ciklo „Dailininko darbas“ pagal Paulio Éluardo eiles. Kiekvienoje dainoje – skirtingų XX a. menininkų – Marco Chagallo, Juano Griso, Pablo Picasso ir kitų dailininkų pasauliai, atsiskleidžiantys Éluardo eilėse ir Poulenco muzikoje. Laidoje bus pristatytas dar vienas ciklas, bylojantis apie menų ryšius. Tai – Sándoro Veresso variacijos „Klee atminimui“ dviem fortepijonams ir kameriniam orkestrui. Pastarasis opusas įkvėptas septynių Paulio Klee paveikslų. Kaip vaizdinės inspiracijos veikia muziką? XX a. itin išpopuliarėjusios menų sąveikos atveria savitą muzikos pasaulį, kuris pateikia daugiasluoksnes interpretacijas.

Ved. Laima Slepkovaitė ir Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – kovo 18 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 13.55 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close