captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Kovo 7-ąją sukako 60 metų, kai anapilin iškeliavo dirigentas Mykolas Bukša. Su juo sietinas brandžiausias Valstybės teatro laikotarpis Kaune bei pirmasis Operos ir baleto teatro Vilniuje dešimtmetis.
Dirigentas Mykolas Bukša.
Dirigentas Mykolas Bukša.

Kovo 7-ąją sukako 60 metų, kai anapilin iškeliavo dirigentas Mykolas Bukša. Su juo sietinas brandžiausias Valstybės teatro laikotarpis Kaune bei pirmasis Operos ir baleto teatro Vilniuje dešimtmetis. Subtilaus meninio skonio, disciplinos ir reiklumo, energijos ir atkaklumo nestokojusi asmenybė per savo kūrybinės veiklos metus pastatė per šimtą operų ir baletų. Apie dirigentą Mykolą Bukšą – pirmadienio viktorinoje.

Kovo 20 d. Teatro arenoje Vilniuje nepriklausoma kūrybinė organizacija „Baltijos kamerinis operos teatras“ pristatys antrąją šio sezono premjerą – prancūzų kompozitoriaus Ch. Gounod operą „Faustas“. „Šis pastatymas, kamerinė operos versija išsiskiria tuo, kad pirmą kartą „Faustą“ atliks vien vyrai“, – intriguoja „Baltijos kamerinio operos teatro“ direktorius Jonas Sakalauskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šių knygų reikia visiems: ir tiems, kurie ieško savo tapatumo, norėdami pažinti protėvių, tėvų kultūrą, ir tiems, kurie emigravę nori susikurti erdvę, kurioje tradicinė kultūra galėtų reikštis naujais pavidalais, ir kaimo kultūros veikėjams, mokytojams, ir kiekvienam žmogui, siejančiam save su kuriuo nors etnografiniu Lietuvos kraštu“, – sako hab. humanitarinių mokslų dr. profesorė Irena Regina Merkienė apie Lietuvos istorijos instituto leidinius – „Lietuvos kultūra: Aukštaitijos papročiai“, „Lietuvos kultūra: Dzūkijos ir Suvalkijos papročiai“, „Lietuvos kultūra: Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos papročiai“.

Kovo 7-ąją sukako 60 metų, kai anapilin iškeliavo dirigentas Mykolas Bukša. Su juo sietinas brandžiausias Valstybės teatro laikotarpis Kaune bei pirmasis Operos ir baleto teatro Vilniuje dešimtmetis. Jo vadovaujama augo ir brendo jaunesnė dainininkų, orkestro atlikėjų bei dirigentų karta. Subtilaus meninio skonio, disciplinos ir reiklumo, energijos ir atkaklumo nestokojusi asmenybė per savo kūrybinės veiklos metus pastatė per šimtą operų ir baletų. Apie dirigentą Mykolą Bukšą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ kovo 18 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close