captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – ukrainiečių kino režisierius Sergejus Loznica

„Kino pavasario“ svečias – šiuo metu Vokietijoje gyvenantis ukrainiečių kilmės režisierius Sergejus Loznica yra vienas įdomiausių šių dienų kino kūrėjų. Jo dokumentiniai ir vaidybiniai filmai yra pelnę daugybę apdovanojimų įvairiuose prestižiniuose pasaulio kino festivaliuose.
Ukrainiečių kino režisierius Sergejus Loznica.
Ukrainiečių kino režisierius Sergejus Loznica.

„Kino pavasario“ svečias – šiuo metu Vokietijoje gyvenantis ukrainiečių kilmės režisierius Sergejus Loznica yra vienas įdomiausių šių dienų kino kūrėjų. Jo dokumentiniai ir vaidybiniai filmai yra pelnę daugybę apdovanojimų įvairiuose prestižiniuose pasaulio kino festivaliuose. Laidoje – tiesioginis pokalbis su menininku.

„Reikia buko užsispyrimo ir noro, kad Vilniuje išliktų kino teatras, kuriame galima pamatyti ką nors gero“, – sako kino kritikė Živilė Pipinytė, kalbėdama apie 50-metį mininčio „Skalvijos“ kino centro istoriją ir dabartį.

„Aktorystė – tai gebėjimas užsidėjus vaidmens kaukę būti tokiu tikru, kokiu negali būti kasdienybėje. Aktorius, užsidėjęs vaidmens kaukę, gali išdrįsti kalbėti apie tai, apie ką mes kiekvieną dieną kalbėti neišdrįstam, o kalbėt apie tai reikia. Man atrodo, kad šiandien labai reikia kalbėti apie savo šaknis, bet ne ta, patriotine, o žmogaus likimo prasme – koks tavo likimas, kas tu esi, kur turi būti, kur yra tavo vieta. Kitaip būsi kaip augalas be šaknų – lėksi per pasaulį ir nerasi savęs nei Londone, nei Niujorke, nei šiaurės ašigaly“, – sako aktorius ir režisierius Gytis Padegimas.

„Šio darbo patirtis – vienareikšmiška: supratau, jog mes, lietuviai, dar daug turime mokytis tolerancijos. Tolerancijos kitiems ir kitokiems“, – sako režisierius Mindaugas Urbonavičius, kurio naujas dokumentinis filmas  „Begalinis koridorius“ „Kino pavasario“ žiūrovams primins prieš 20 metų visą pasaulį sukrėtusią dabar jau neegzistuojančio Kalnų Karabacho Chodžaly miestelio tragediją.

„Pastaruoju metu neapleidžia jausmas, kad didžiųjų miestų jaunuomenei tikėjimas konkurencinės kovos privalumais, savarankiškų interesų kilnumu jau yra tapęs dogma“, – teigia kultūros komentaro autorius – filosofas Kęstas Kirtiklis.

Lietuviški akcentai Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje. Telefonu iš mugės – laidos bendradarbė Vokietijoje, vertėja Vytenė Muschick.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – tiesioginis pokalbis su  ukrainiečių kino režisieriumi Sergejumi Loznica.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  kovo 16 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 17 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close