captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kūrybiškiausios knygos autorius Gytis Norvilas

„Bėda ta, kad man poezija visų pirma yra po žeme arba iš žemės. Šį rudenį kasdamas krienus tuo įsitikinau dar kartą. Žemė pilna įstabiausių poezijos gyvių“, – atsiimdamas kūrybiškiausios knygos premiją sakė eilėraščių rinkinio „Išlydžių zonos“ autorius Gytis Norvilas.
Apdovanotas kūrybiškiausios knygos autorius G. Norvilas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Apdovanotas kūrybiškiausios knygos autorius G. Norvilas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

„Bėda ta, kad man poezija visų pirma yra po žeme arba iš žemės. Šį rudenį kasdamas krienus tuo įsitikinau dar kartą. Žemė pilna įstabiausių poezijos gyvių“, – atsiimdamas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto skiriamą tradicinę kūrybiškiausios knygos premiją sakė eilėraščių rinkinio „Išlydžių zonos“ (leidykla „Kitos knygos“) autorius Gytis Norvilas.

„Vladas Urbanavičius, nuosekliai plėtodamas minimalistinę plastinę raišką, kiekvieną kartą pasiūlo tam tikrą pranešimą, įvaizdintą pasakojimą, kurį kiekvienas gali interpretuoti savarankiškai. Žiūrovas pasiilgęs plastinio meno kūrinių poveikio, todėl neabejoju, kad paroda nustebins lankytojus“, – žada menotyrininkė dr. Elona Lubytė, naujo skulptoriaus V. Urbanavičiaus projekto  „Sukonstruota Titanikui“ kuratorė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

Kada šalia Karo muziejaus Kaune atsirado du bronziniai liūtai? Žinoma, kad jie atvežti iš Sankt Peterburgo. Išgyvenę sunkius karo metus, pokarį, atgimimą, sąjūdžio mitingus, jie ir dabar iš Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelio stebi nūdieną. Kokia šių Kauno simbolių istorija?

„Bėda ta, kad man poezija visų pirma yra po žeme arba iš žemės. Šį rudenį kasdamas krienus tuo įsitikinau dar kartą. Žemė pilna įstabiausių poezijos gyvių“, – atsiimdamas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto skiriamą tradicinę kūrybiškiausios knygos premiją sakė eilėraščių rinkinio „Išlydžių zonos“ (leidykla „Kitos knygos“) autorius Gytis Norvilas. Pokalbis su juo apie kūrybiškumą ir grafomaniją literatūros lauke, apie žaidimą gyvenime ir poezijoje, svarbiausius jo poezijos simbolius ir flirtą.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ penktadienį, kovo 15 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close