captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nacionalinių išmokų mažinimas kaitina aistras

Papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų mokėjimas – šiuo metu viena opiausių temų. Ūkininkų sąjungos ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos prašymu vasario pradžioje mokėjimai buvo laikinai sustabdyti. Kokius sprendimus, mėnesiui prabėgus, siūlo žemdirbių visuomeninės organizacijos?
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų mokėjimas – šiuo metu viena opiausių temų. Ūkininkų  sąjungos ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos prašymu vasario pradžioje mokėjimai buvo laikinai sustabdyti. Priežastis – Europos Komisijos sprendimas dėl nacionalinės paramos moduliacijos arba mažinimo. Kokius sprendimus, mėnesiui prabėgus, siūlo žemdirbių visuomeninės organizacijos?

Lietuvos žemės ūkio rūmai kovo 22 dieną organizuoja visuotinį žemdirbių suvažiavimą. Manoma, kad jame dalyvaus keli tūkstančiai žemdirbių ir kaimo žmonių iš visų rajonų, renginys vyks Kauno sporto halėje. Organizatoriai tikisi aptarti aktualiausias žemės ūkio sektoriaus problemas ir pasiūlyti priimtiniausius jų sprendimo būdus. Išsamiai – Žemės ūkio rūmų vadovas ir visuotinio žemdirbių suvažiavimo organizacinio komiteto pirmininkas Andrejus Stančikas.

Į „Gimtosios žemės“ laidos rengėjus kreipėsi Telšių rajono Žarėnų seniūnijos Saušilio kaimo ūkininkas Justinas Astrauskas, jau trejus metus vargstantis dėl matininkų padarytų klaidų. Žmogus jau pavargo beieškodamas teisybės, varstydamas matininkų bei žemėtvarkininkų kabinetų duris Telšiuose. Ne kartą lankėsi ir Vilniuje, Nacionalinėje žemės tarnyboje, skundėsi dėl neteisingai pamatuotos žemės, ant kelio numatytų sukalti riboženklių. Tačiau sprendimo iki šiol nerado.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, kovo 15 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...