captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dienos tema“: sveikatą nemokamai tikrinasi ne visi, kurie gali tai padaryti

Tai patvirtina Panevėžio teritorinės ligonių kasos išanalizuoti praėjusių metų duomenys apie tai, koks buvo gyventojų aktyvumas dalyvaujant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamose prevencijos programose.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Tai patvirtina Panevėžio teritorinės ligonių kasos išanalizuoti praėjusių metų duomenys apie tai, koks buvo  gyventojų aktyvumas dalyvaujant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamose prevencijos programose, t. y., kiek tikrinamo amžiaus gyventojų 2012 metais nemokamai profilaktiškai tikrinosi dėl širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės, priešinės liaukos (prostatos), krūties ir gimdos kaklelio vėžio, kiek vaikų buvo atvesta pas odontologus, kuriems specialistai nuolatinius krūminius dantis padengė nuo ėduonies saugančia medžiaga – silantais.

Pernykščiai rezultatai liudija, kad vis dar nemaža dalis asmenų, kurių amžius leidžia dalyvauti programose, jose nedalyvauja. Kai kurie iš jų mano, kad tikrintis, kol jaučiasi gerai, neaktualu, kiti tikina negirdėję apie programas, neturintys laiko arba galimybių nuvykti į polikliniką, prie kurios yra prirašyti ir pan. Taip pat skundžiamasi, jog dalis šeimos gydytojų nelinkę informuoti gyventojų apie galimybes tikrintis sveikatą.

Taigi, kiek žinome ir kiek naudojamės nemokamomis prevencinėmis programomis?

Pašnekovė – Panevėžio teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Regina Venckienė

Vedėjas Artūras Matusas.

„Dienos tema“ kovo 13 d., trečiadienį, 18.10 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...