captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šiltnamių hektaras maitina ne tik ūkininkės šeimą

Hektaras šiltnamių – toks yra jaunos Elektrėnų savivaldybės gyventojos Rimos Mikučionienės ūkis. Šiuo metu pusė jo užimta gėlių daigais, pirmieji pražys prieš Velykas.

Pastaraisiais metais Lietuvoje dažnai girdime apie griūvančius, kažkada gėles ir daržoves auginusius šiltnamius, todėl ypač džiugina naujiena apie išsaugotus ir jaunų rankų puoselėjamus šiltnamius. Hektaras šiltnamių – toks yra jaunos Elektrėnų savivaldybės gyventojos Rimos Mikučionienės ūkis. Šiuo metu pusė jo užimta gėlių daigais, pirmieji pražys prieš Velykas.

ES žemės ūkio sektoriuje dirba apie 20 mln. žmonių. Ne tik Lietuvoje, bet ir senosiose ES šalyse egzistuoja ta pati problema – iš kaimiškųjų vietovių žmonės keliasi į miestus, nes ten gali daugiau uždirbti. Nemažai jaunų žmonių iš kaimų ir miestelių išvažiuoja į užsienį, sodžiuje lieka vyresnio amžiaus žmonės, pensininkai. Kas padėtų išsaugoti kaimo gyvybingumą? Mintimis dalijasi Lietuvos jaunųjų ūkininkų ratelių sąjungos pirmininkas, Kalvarijos savivaldybės ūkininkas Pranas Žymančius, valdybos narys, Akmenės rajono ūkininkas Valius Ąžuolas, sąjungos nariai Anykščių rajono ūkininkas Mindaugas Skruzdys ir Kalvarijos savivaldybės ūkininkas Stepas Mileris.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, kovo 14 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close