captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: Lietuvos mokslo premijos laureatai

Kovo 5 d. Lietuvos mokslų akademijoje buvo įteiktos 2012 m. Lietuvos mokslo premijos. Į jas pretendavo 18 mokslinių darbų, iš kurių atrinkti penki fundamentiniai ir taikomieji mokslinių tyrimų idarbai ir vienas eksperimentinės plėtros darbas.
2012 m. Lietuvos mokslo premijos laureatai.
2012 m. Lietuvos mokslo premijos laureatai.

„Mokslą dažnai įsivaizduojame kaip sukurtą produktą, pavyzdžiui, vaistus, kokią nors naują technologiją, išrastą naują medžiagą ir pan. Ir labai retai pagalvojame apie tai, kad mokslas, kurio nevaržo, nereguliuoja valstybė, įstatymai yra demokratinės valstybės vystymosi garantas. Jeigu valstybėje draudžiami kamieninių ląstelių, genetiškai modifikuotų organizmų ar gamtos išteklių  tyrimai, tokia valstybė pretenduoja į nedemokratinės valstybės vardą. Lietuvoje galime pasidžiaugti, kad mūsų valstybėje puikiai suvokiama mokslo misija ir leidžiama plėtotis daugeliui svarbių mokslo sričių“, – sako Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras  Razumas.

Kovo 5 d. Lietuvos mokslų akademijoje buvo įteiktos 2012 m. Lietuvos mokslo premijos. Į jas pretendavo 18 mokslinių darbų, iš kurių atrinkti penki fundamentiniai ir taikomieji mokslinių tyrimų darbai bei vienas eksperimentinės plėtros darbas. Laidoje pasiklausysime fragmentų iš laureatų kalbų, pasakytų per apdovanojimus.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, kovo13 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...