captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: alinamas dirvožemis – svarbiausias Lietuvos žemdirbių rūpestis

 Koks buvo savaitgalis grybautojams ir Barčių kaimo gyventojams?

Mokslininkų tyrimai ir ūkininkavimo praktika rodo, kad Lietuvoje  sparčiai blogėja dirvožemio savybės: dirvos sparčiai rūgštėja, ariamajame sluoksnyje mažėja augalams reikalingų maisto medžiagų, intensyvėja dirvožemio erozija, mažėja humuso kiekis. Priemonės padėčiai taisyti bus aptartos Aleksandro Stulginskio universiteto Bandymų stotyje rengiamoje mokslinėje-praktinėje konferencijoje ir šiuolaikinių augalininkystės technologijų apžiūroje.

Pastaraisiais metais ypač sparčiai besikeičiantis gyvenimas gal ne visuomet tiesiogiai, bet daro įtaką kasdienei mūsų veiklai. Kaime gyvenantieji tą pajuto, kai jaunimas išvažinėjo į miestus ar užsienin, kai įgijus vieną profesiją, tenka ieškoti veiklos pagal darbo pasiūlą arba pagal savo pomėgį – mokytis naujos profesijos. Taip atsitiko veterinarijos mokslus baigusiai, bet gražioje sodyboje užaugusiai, visuomet gėles mėgstančiai Eglei Rainienei. Jos sodyboje Vilniaus rajone Sudervėje auga keli šimtai rūšių gėlių, medžių ir krūmų.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su seniūnaičiu Algimantu Daškevičiumi. Jis gyvena Barčių kaime Varėnos rajone, turi nedidelį savo ūkelį, yra grybavimo mėgėjas, tikras dzūkas. Sako galintis miške ir miegoti. Koks buvo savaitgalis grybautojams ir Barčių kaimo gyventojams?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, birželio 18 d., 06.03 val. per Lietuvos radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...