captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: Nobelio premijos lauretas Josifas Brodskis ir Lietuva

Būtent bendravimas su Lietuva subrandino vieną didžiųjų Josifo Brodskio temų – poeto ir imperijos, laisvės ir priklausomybės. Vilnius, Kaunas, Palanga, Vytis, Vytautas, Jūratė ir Kastytis – keletas lietuviškų įvaizdžių, atgyjančių poeto kūryboje. Kuo jam buvo svarbi Lietuva?
 Nobelio premijos laureatas Josifas Brodskis.
Nobelio premijos laureatas Josifas Brodskis.

Būtent bendravimas su Lietuva subrandino vieną didžiųjų Josifo Brodskio temų – poeto ir imperijos, laisvės ir priklausomybės.

Vilnius, Kaunas, Palanga, Vytis, Vytautas, Jūratė ir Kastytis – keletas lietuviškų įvaizdžių, atgyjančių Nobelio premijos laureato J. Brodskio kūryboje. Kuo poetui buvo svarbi Lietuva?

Viskas prasideda tuomet, kai 1966-aisiais tremties išvargintas, nusivylęs ir draugų paragintas J. Brodskis jau kitą dieną atvyksta į Vilnių ir apsistoja menkai pažįstamų miestiečių namuose. Vėliau Vilnius poeto maršrutuose atsiduria dar ne kartą, o čia sutikti draugai, susirašinėjimai su jais lydi visą gyvenimą.

Laidoje Nobelio premijos laureatą J. Brodskį prisimena bičiulis Ramūnas Katilius.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ kovo 10 d., sekmadienį 17.03 val., kovo 13 d., trečiadienį 01.05 val. ir  kovo 14 d., ketvirtadienį 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...