captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: nesakau, kad mūsų chirurgai gydyti nemoka

Taip teigia med. dr. Narimantas Markevičius. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje praėjusią savaitę vyko 7-oji tarptautinė flebologų mokomoji-praktinė konferencija, kurios metu pasaulinio garso chirurgai iš Vokietijos ir Austrijos mokė naujos metodikos – kaip gydyti negyjančias kojų venų žaizdas.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje praėjusią savaitę vyko 7-oji tarptautinė flebologų mokomoji-praktinė konferencija, kurios metu pasaulinio garso chirurgai iš Vokietijos ir Austrijos mokė Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Kroatijos, Ukrainos, Rusijos, Kazachstano gydytojus naujos metodikos  – kaip gydyti negyjančias kojų venų žaizdas. Naudodami specialią aparatūrą, jie operavo 8 pacientus, kurių kojų venų opos negyja jau trejus ar ketverius metus. Naujojo metodo – Shave therapy (lietuviškai galėtume versti kaip „skutimo terapija“) esmė – specialiu prietaisu paruošiama opos vieta, išvaloma iki pat gilesnių audinių ir į tą vietą persodinama oda nuo šlaunies. Prigyja maždaug 90 procentų atvejų. Tiek psichologiškai, tiek ekonomiškai tai yra labai patogus metodas – nereikia pirkti tvarsliavos, kasdien perrišinėti žaizdų poliklinikose, mažėja eilės, gerėja gyvenimo kokybė.

Imuniteto sąvoką žiemos metu vartojame yrač dažnai – kalbėdami apie vaikų ir apie suaugusiųjų sveikatą. Imunologas, akademikas, profesorius, habilituotas daktaras Vytas Antanas Tamošiūnas paaiškins, kas mūsų organizme yra atsakingas už apsauginę funkciją, taip pat kalbėsime apie Lietuvos imunologijos mokslo pasiekimus, Nobelio premijas ir išvykstančius geriausius specialistus.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  kovo 9 d., 11.03 val., kartojama kovo 14 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...