captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai ketina duoti Žemės ūkio ministeriją į tesimą

Dar sausio mėnesį Vyriausybė priėmė sprendimą dėl nacionalinių papildomų tiesioginių išmokų mokėjimo už pieną, gyvulius ir pasėlius. Tačiau žemdirbiai paramos negauna.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Dar sausio mėnesį Vyriausybė priėmė sprendimą dėl nacionalinių papildomų tiesioginių išmokų mokėjimo už pieną, gyvulius ir pasėlius. Tačiau žemdirbiai paramos negauna, nes jų visuomeninės organizacijos, nesutikdamos mažinti išmokas pagal EK reikalavimus, paprašė laikinai sustabdyti mokėjimus. Buvo aiškinamasi, ar galima nevykdyti EK sprendimo, ar išsimokėjus sumažintą nacionalinę paramą, skųstis teismui.

Nuomojamos valstybinės žemės išsipirkimas kelia daug rūpesčių ypač nedideliems ūkininkams. Tai patvirtina Vido Petraškos istorija. Varėnos rajone, Nedzingės apylinkėse, apie 12 ha turintis ūkininkas jau septynerius metus negali išsipirkti dalies dirbamos žemės. Pasidomėjus padėtimi vietoje, Nacionalinės žemės tarnybos Varėnos skyrius paaiškino, kad problemų jau nėra.

Kovo 8-ąją švenčiama Tarptautinė moters diena. Pirmą kartą ji paminėta 1909 m. JAV, o po metų Danijos sostinėje buvo priimtas sprendimas minėti Tarptautinę moterų solidarumo dieną. Lietuvoje ši diena pirmą kartą paminėta prieš 90 metų, kiek vėliau ji buvo ideologizuota, dar vėliau – vadinta sovietine ir ignoruojama. Suprantama, dabar kiekvieno laisva valia, kaip šią dieną minėti ar švęsti. O ką apie Tarptautinę moters dieną mano Elektrėnų savivaldybės Semeliškių kaimo žmonės?  

Su rubrika „Diena kaime“ apie čia gyvenančių žmonių kasdieną pasakoja jaunasis ūkininkas Dainius Šlaustas iš Kėdainių rajono Taujankų vienkiemio. 600 ha augalininkystės ūkio šeimininkas – ne pagal metus jau patyręs ūkininkas, gyvenęs Danijos kaime ir matęs, kaip ten dirba ūkininkai, neseniai aplankęs Ameriką, šiaip nemažai keliaujantis, lankosi parodose, domisi naujienomis. Ir jau septinti metai savarankiškai ūkininkauja, nepaisant, kad jam šį ketvirtadienį sukako 30 metų.  

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, kovo 8 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...