captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – Mykolas Natalevičius ir Andrius Maslekovas

Penktadienio „Muzikiniame pastiše“ – susitikimas su jaunaisiais kompozitoriais Mykolu Natalevičiumi ir Andriumi Maslekovu. Jų kūryba skamba festivaliuose, parodose, įvairiuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje.
Kompozitorius Mykolas Natalevičius.
Kompozitorius Mykolas Natalevičius.

Penktadienio „Muzikiniame pastiše“ – susitikimas su jaunaisiais kompozitoriais Mykolu Natalevičiumi ir Andriumi Maslekovu. Jų kūryba skamba festivaliuose, parodose, įvairiuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje. Natalevičius – nebijantis eksperimentų, išbandantis naujas raiškos galimybes tarpdisciplininiuose projektuose, kūryboje siekia kuo įvairesnių garsinių struktūrų modifikavimo galimybių. Maslekovas, pasitelkdamas akustinį muzikos instrumentų garsyną, nuosaikiai ieško savito skambesio, o įkvėpimą randa Rytų estetikoje. Skirtingi požiūriai papildys vienas kitą, o panašios pažiūros padės atsakyti, kuo jaunieji kompozitoriai gyvena šiandien.

Nors Tarptautinės moters dienos proga dažniausiai minima jos įkūrėja – vokiečių politikė ir kovotoja už moterų teises Clara Zetkin, antroje laidos dalyje – pasakojimas apie kitą iškilią XIX amžiaus vokietę Clarą – žymaus romantinės muzikos kūrėjo Roberto Schumanno žmoną Clarą Wieck-Schumann.  Dėl meilės vyrui išsižadėjusi tėvų šeimos, daugiavaikė motina Clara buvo ne tik aistringa Schumanno kūrybos propaguotoja, bet ir talentinga koncertuojanti pianistė. O pastaraisiais metais vis dažniau atliekami jos pačios iš užmaršties prikelti kūriniai, bylojantys ir apie kompozitorės talentą.

Ved. Ieva Buinevičiūtė ir Jūratė Katinaitė.

„Muzikinis pastišas“ – kovo 8 d., penktadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...