captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: uždrausta kurapkų medžioklė

Aplinkos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta kurapkų medžioklė. Iki šiol jų kasmet buvo sumedžiojama po keliasdešimt. Bet medžioti, kai rūšis nyksta, yra neetiška. 
Kurapkos.
Kurapkos.

Lietuvoje kovas, pavasaris... Žinoma, šių metų kovo pradžia dar gana snieguota, nors sniegas yra lyg ne iš tikrosios žiemos. Kai saulė pakyla aukštai, sniegui išlikti sunku. Dar labiau jam pavojinga šiluma dieną ir naktį, šlapdriba, lietutis ar paprastas rūkas. Beje, Sūduvoje sniego laukuose jau nėra, gi miškuose jis laikysis ilgai, iki Velykų. Miškuose jis yra drėgmės šaltinis, kuris visam pavasariui užtikrins dirvožemio gyvybingumą.

Jeigu laukuose būtų apsauginių želdinių, jie taip pat sulaikytų sniegą. Tokiuose želdiniuose užsilikę pusnys tirpsta, slūgsta  iš lėto ir drėgme maitina didelius žemės plotus. Jų drėgmė teigiamai veikia orą, labai naudinga augalams. Tokie želdiniai labai reikalingi gyvūnams, juose peri startos, medšarkės, savo vaikus veda kiškiai, stirnos.

Lietuvoje jau sulaukta pirmųjų paukščių keliautojų: vieversių, uldukų. Greitai gali pasirodyti gervės, pempės. Tačiau šiuo metu sniegą sparnais raižo ir tekši kurtiniai. Apie šiuos paukščius. Apie jų veisimo peragramą, vykdomą Karšuvo girioje pasakoja laidos rengėjų kalbinti gamtininkai.

Aplinkos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta kurapkų medžioklė. Iki šio jų kasmet buvo sumedžiojama po keliasdešimt. Bet medžioti, kai rūšis nyksta, yra neetiška. Tiesa, reikia žinoti, kad kurapkoms ypač daug naudos teiktų tie patys laukų želdiniai. Dabar laukuose perinčios kurapkos neturi šansų išauginti jauniklius – greitaeigė technika sunaikina lizdus, perinčias pateles.

Žurnalistas A. Uktveris papasakos apie apžvalgos bokštą, pastatytą prie Aukštojo kalno, skaitysime klausytojų laiškus.

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

„Gamta – visų namai“ – šeštadienį, kovo 9 d., 06.30 val. ir antradienį, kovo 12 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...