captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokia Lietuvos kino ateitis su naująja Kino taryba?

Lietuvos kino centras paskelbė naujos Kino tarybos sudėtį, sukėlusią nemažą kino bendruomenės nuostabą bei nepasitenkinimą. Kokios priežastys lėmė kino kūrėjų bei gamintojų nerimą dėl naujosios Kino tarybos būsimos veiklos?
„Lietuvos kino centro” logotipas.
„Lietuvos kino centro” logotipas.

Lietuvos kino centras paskelbė naujos Kino tarybos sudėtį, sukėlusią nemažą kino bendruomenės nuostabą bei nepasitenkinimą. Kokios priežastys lėmė kino kūrėjų bei gamintojų nerimą dėl naujosios Kino tarybos būsimos veiklos? Kokiais kriterijais remiantis bus vertinami valstybės finansavimui teikiami kino projektai? Kaip bus siekiama išvengti (ir ar tai įmanoma?) tarybos narių tiesioginių ar netiesioginių sąsajų su svarstomais kino projektais?

„Man regis, kad Dostojevskiui šis apsakymas išsprūdo kaip šauksmas, kaip atodūsis, ir tas šauksmas kažkaip į mane atsitrenkė, ir aš turiu jį kaip aidas atkartoti, transformuoti ir perteikti... Nežinau, kodėl, bet reikia“, – sako aktorius Povilas Budrys, beveik po dvidešimties metų pertraukos vėl kviečiantis žiūrovus į monospektaklį – šį kartą išvysime premjerą pagal žymaus rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio apsakymą „Juokingo žmogaus sapnas“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: apie Richardo Vagnerio operos „Nibelungų žiedas“ pastatymą Berlyne ir pamąstymai britų kompozitoriaus Bendžamino Briteno gimimo šimtmečio proga.

Lietuvos kino centras paskelbė naujos Kino tarybos sudėtį, sukėlusią nemažą kino bendruomenės nuostabą bei nepasitenkinimą. „Kino taryba yra kolegiali Lietuvos kino centro patariamoji institucija, kuri vertins valstybiniam finansavimui gauti pateiktus kino projektus ir teiks pasiūlymus dėl jų finansavimo, vertins kino projektų įgyvendinimo rezultatus pagal centro parengtą medžiagą bei teiks išvadas dėl valstybės stipendijų kino kūrėjams skyrimo“, – teigiama išplatintame Lietuvos kino centro pranešime. Kokios priežastys lėmė kino kūrėjų bei gamintojų nerimą dėl naujosios Kino tarybos būsimos veiklos? Kokiais kriterijais remiantis bus vertinami valstybės finansavimui teikiami kino projektai? Kaip bus siekiama išvengti (ir ar tai įmanoma?) tarybos narių tiesioginių ar netiesioginių sąsajų su svarstomais kino projektais? Pokalbyje apie naujai paskirtą Kino tarybą dalyvauja Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas, Kino tarybos pirmininkė, kino vertintoja Sonata Žalneravičiūtė, Nepriklausomų prodiuserių asociacijos valdybos pirmininkas, kino prodiuseris Kęstutis Drazdauskas ir VU Komunikacijos fakulteto Kūrybinių medijų instituto docentė, kinotyrininkė dr. Renata Šukaitytė.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ kovo 7 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close