captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar pluoštinius linus keis kanapės ir dilgėlės?

Pernai Lietuvoje buvo deklaruota apie 160 ha pluoštinių kanapių, nors šalyje vis dar nepriimtas įstatymas, leidžiantis jas auginti. Kaimynai latviai jau keletą metų augina pluoštines kanapes ir naudojasi ES parama, nes EK skatina ir remia finansiškai.
Pluoštinės kanapės.
Pluoštinės kanapės.

Pernai Lietuvoje buvo deklaruota apie 160 ha pluoštinių kanapių, nors šalyje vis dar nepriimtas įstatymas, leidžiantis jas auginti. Kaimynai latviai jau keletą metų augina pluoštines kanapes ir naudojasi ES parama, nes EK skatina ir remia finansiškai. Ar realu, kad Lietuvos ūkininkai pluoštinius linus keis į pluoštines kanapes ir dilgėles?

Rubrika „Diena kaime“ su  ūkininku Dainiumi Šlaustu iš Ukmergės rajono. Prieš šešetą metų įsikūręs vienkiemyje Dainius tęsia tėčio pradėtus darbus. Dabar augalininkystės ūkyje – 600 ha. Pasinaudojus ES parama jaunajam ūkininkui įsikurti, atnaujinta technika, nupirkta inventoriaus. Agronomo išsilavinimą turintis vaikinas stengiasi suspėti visur: jis ir medžiotojų būrelio narys, praėjusį šeštadienį laikė teorinį egzaminą dar vienai vairuotojo kategorijai gauti. Nemėgstantis miesto šurmulio Dainius nevažiavo į savaitgalį Vilniuje vykusią Kaziuko mugę, su draugais buvo pirtyje, aptarė pasibaigusį medžioklės sezoną. Pirmadienį jaunasis ūkininkas planavo apie namus tvarkytis, Kėdainiuose apsilankyti. Kaip jam sekėsi? 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, kovo 5 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...