captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Giuseppe Verdi „Traviata“ – tai veikalas, kurio arijas padainuoti gali beveik kiekvienas operos mėgėjas, juo labiau – operos teatro solistas ar orkestro artistas. Opera iki šių dienų išlieka vienu dažniausiai statomų tradicinio repertuaro veikalų visuose pasaulio operos teatruose.

Giuseppe Verdi „Traviata“ – tai veikalas, kurio arijas padainuoti gali beveik kiekvienas operos mėgėjas, juo labiau – operos teatro solistas ar orkestro artistas. Opera iki šių dienų išlieka vienu dažniausiai statomų tradicinio repertuaro veikalų visuose pasaulio operos teatruose. Apie G. Verdi „Traviatą“, pirmąkart nuskambėjusią prieš 160 metų – pirmadienio viktorinoje.

Kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje kovas – frankofonijos mėnuo. Prancūzų kalbos, solidarumo, kultūrų ir kalbų įvairovės šventė Lietuvoje žada turtingą tarpdisciplininę renginių programą: konkursus moksleiviams bei studentams, koncertus, filmus, paskaitas, susitikimus su rašytojais frankofonais, prancūzų gastronomijos savaitę. Apie Frankofonijos dienas – pokalbis su jas organizuojančio Prancūzų instituto atstove ryšiams su visuomene Inga Sturyte.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tai, kad pagrindiniai romano herojai yra lietuviai, mums labai svarbu, nes atpažįstame savo likimus ir savo istoriją, bet apsiriboti vien tik tuo nevertėtų. Atskleidžiamas konfliktas – kaip išgyventi žmogui visuomenėje – yra gerokai bendresnis“, – sako Amerikos literatūros klasiko Uptono Sinclairio romano „Džiunglės“ (leidykla „Aukso žuvys“) vertėja Rasa Drazdauskienė.

Giuseppe Verdi „Traviata“ – tai veikalas, kurio arijas padainuoti gali beveik kiekvienas operos mėgėjas, juo labiau – operos teatro solistas ar orkestro artistas. O garsioji „Užstalės daina“ – dažnai tiesiog užstalėje ir dainuojama. Opera iki šių dienų išlieka vienu dažniausiai statomų tradicinio repertuaro veikalų visuose pasaulio operos teatruose. Apie G. Verdi „Traviatą“, pirmąkart nuskambėjusią prieš 160 metų – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ kovo 4 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...