captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: daržovių sėklų pasirinkimo ypatumai

Daržovių augintojai kovo pradžioje jau turi tikrų pavasariškų rūpesčių. Vienos daržovių sėklos jau turi būti pasėtos, kitas reikia pirkti ir sėti, nepamirštant, kad kasmet pardavėjai siūlo naujų veislių, geresnių ir derlingesnių augalų sėklų. 

Daržovių augintojai kovo pradžioje jau turi tikrų pavasariškų rūpesčių. Vienos daržovių sėklos jau turi būti pasėtos, kitas reikia pirkti ir sėti, nepamirštant, kad kasmet pardavėjai siūlo naujų veislių, geresnių ir derlingesnių augalų sėklų. Labiau patyrę daržovių augintojai sėklas perka iš rudens arba žiemą ir žvalgosi sezono naujienų. Kas dabar svarbiausia daržininkams mėgėjams?

Pernai gruodžio mėnesį Aleksandro Stulginskio universitete oficialiai buvo atidarytas moderniausias Baltijos šalyse Žemės ir miškų jungtinių tyrimų centras, įkurtas Integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnio „Nemunas" plėtros programos lėšomis. Įvairių laboratorijų įranga kainavo beveik 40 milijonų litų. Agronomijos fakultete veiks trys laboratorijos: Agrobiotechnologijos, Augalinių žaliavų kokybės su specialiu šiltnamiu ir dalis Agrobiologijos laboratorijos.

Šią savaitę rubrikos „Diena kaime“ pašnekovas – jaunas Kėdainių rajono ūkininkas Dainius Šlaustas. Kasdieniai pokalbiai žada būti įdomūs. Dainiaus – ne pagal amžių jau patyręs ūkininkas, 600 ha augalininkystės ūkio šeimininkas, tęsiantis tėčio pradėtus darbus, pasinaudojęs europine parama, baigęs Žemės ūkio universitete agronomiją, spėjęs pamatyti, kaip tvarkosi Danijos žemdirbiai, prieš mėnesį viešėjęs pas giminaičius Amerikoje, šią savaitę švęsiantis jubiliejinį gimtadienį. Koks savaitgalis buvo jaunajam ūkininkui, ar lankėsi jis Kaziuko mugėje?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, kovo 4 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...