captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose“ – lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika

„Vakariečiai sako, kad patys yra savo likimo kūrėjai, tačiau Rytų patirtis parodo, kad ne viskas žmogaus valioje, istorija gali pakišti koją, nušluoti gyvenimus. Aš jaučiuosi tarsi tarpininkas ir per literatūrą noriu parodyti, kad gyvenimas iš tiesų daug sudėtingesnis, negu kartais galvojame“.
Lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika. ELTA nuotr.
Lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika. ELTA nuotr.

„Vakarų ir Rytų visuomenės skirtingai suvokia istoriją. Vakariečiai sako, kad patys yra savo likimo kūrėjai, tačiau Rytų patirtis parodo, kad ne viskas žmogaus valioje, istorija gali pakišti koją, nušluoti gyvenimus. Aš jaučiuosi tarsi tarpininkas ir per literatūrą noriu parodyti, kad gyvenimas iš tiesų daug sudėtingesnis, negu kartais galvojame“, – sako lietuvių kilmės rašytojas Antanas Šileika.

Anglų kalba rašantis autorius, kaip pats sako, į praėjusį šimtmetį žvelgia Lietuvos akimis. Kaip rašytojas pasitelkia kontroversiškas mūsų istorijos temas? Kuo jos gali būti aktualios už Lietuvos ribų? Apie istorijos ir literatūros ryšius, skirtingas literatūros tradicijas – pokalbis su prozininku Antanu Šileika.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ kovo 3 d., sekmadienį, 17.03 val., kovo 6 d., trečiadienį, 01.05 val. ir  kovo 7 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close