captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas rašytojas Marius Ivaškevičius

„Teatras suteikia galimybę gyventi iš kūrybos. Deja, bet turint omenyje lietuvišką auditoriją, iš prozos pragyventi yra sunku. Tačiau teatro pasaulis tikrai ne mažiau įdomus, šiandien būti jame man patinka labiausiai. Esu įkėlęs koją į prozą, kiną ir teatrą. Būtent pastarąją aplinką myliu labiausiai“, – sako prozininkas ir dramaturgas Marius Ivaškevičius, Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintas už drąsų literatūros žingsnį į teatrą.
Marius iVaškevičius. Luko Balandžio nuotr.
Marius iVaškevičius. Luko Balandžio nuotr.

Menotyrininkas Ernestas Parulskis komentare apie muziejų lankomumą tvirtina, jog „jei mes ir galime su kuo nors lygintis, tai tik su Luvru, nes patys ir esame tikslus, kiekybiniu požiūriu, Luvro atspindys“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kodėl kinematografinis laiko patyrimas yra politiškas? Kaip estetiškai gražūs kraštovaizdžiai gali nurodyti į socialiai bei ekologiškai tragiškas situacijas? Ar įmanomas ekologiškas kraštovaizdžio kinas? Pokalbis su Vilniuje pristatomos James Benning filmų programos kuratoriumi, kinotyrininku Luku Brašiškiu apie kraštovaizdį režisieriaus J. Benning kūryboje.

„Teatras suteikia galimybę gyventi iš kūrybos. Deja, bet turint omenyje lietuvišką auditoriją, iš prozos pragyventi yra sunku. Tačiau teatro pasaulis tikrai ne mažiau įdomus, šiandien būti jame man patinka labiausiai. Esu įkėlęs koją į prozą, kiną ir teatrą. Būtent pastarąją aplinką myliu labiausiai“, – sako prozininkas ir dramaturgas Marius Ivaškevičius, Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintas už drąsų literatūros žingsnį į teatrą. Pokalbis su M. Ivaškevičiumi apie  teatrą, kaip būdą kalbėti svarbiausiomis ir skaudžiausiomis temomis.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ vasario 12 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...