captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: Europa prieš oro taršą – teismais, ištisinėmis autobusų juostomis ir nemokamais ledais

Sausio pabaigoje vėl pasirodė pranešimas apie padidintą oro taršą kietosiomis dalelėmis Lietuvos didžiuosiuose miestuose. Visuomenės sveikatos specialistai pataria riboti darbinę veiklą ir fizinį aktyvumą lauke, taip pat neatidarinėti orlaidžių, langų. Bet atrodo, kad, nepaisant pranešimų, žmonės gyvena kaip gyvenę.
Wikimedia nuotr.
Wikimedia nuotr.

Tuo metu Europos Komisija spaudžia valstybes nares, tarp jų ir Lietuvą, imtis konkrečių veiksmų ir sumažinti oro taršą. Dėl to Aplinkos ministerija rengia Nacionalinį oro taršos mažinimo planą, kurį, sulaukusi vyriausybės vadovo kritikos, vis dar tobulina.

Šįkart pasidairysime po užsienio pavyzdžius. Kaip sekasi dėl užteršto oro teismuose kovojantiems kaimyninės Lenkijos piliečiams? Ar belgai sutiks atiduoti ištisas kelių juostas viešajam transportui? Ir kur už keliones be automobilio galima vaišintis nemokamais ledais, vynu ir netgi gauti pinigų?

„Vienkartinė planeta“ – pirmadienį, vasario 11 d., 16.30 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val. 

Autorė Inga Janiulytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close