captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: jau reikalinga ir avių pieno kokybės kontrolės sistema

Tai nėra kokia nors užgaida. Vasarą apsiėriavus, vien tik Molėtų rajone, Giedriaus Prakapavičiaus ūkyje, pernai iš Prancūzijos įvežtų 150 pieninių veislių avelių teks užtikrinti patikimą ne tik šių gyvulių pieno kokybės, bet ir produktyvumo kontrolę.

Tai nėra kokia nors užgaida. Vasarą apsiėriavus, vien tik Molėtų rajone, Giedriaus Prakapavičiaus ūkyje, pernai iš Prancūzijos įvežtų 150 pieninių  veislių avelių (jų daugėja ir kituose ūkiuose) teks užtikrinti ne tik šių gyvulių pieno kokybę, bet ir produktyvumo kontrolę, kaip dabar karvių.

Įvairių šaltinių duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 40 tūkstančių arklių. Iš jų registruota 6 tūkstančiai veislinių. Bendrovės „Lietuvos žirgynas“ direktorius Edgaras Jeninas pastebi, jog bendrame arklių skaičiuje vis labiau didėja pramogai ir sportui laikomų žirgų dalis.

Visada nesmagu išgirsti, kai maistu apsinuodiję ir infekcinėmis ligomis susirgę žmonės patenka ligoninėn. Deja, pasitaiko atvejų, kai maistu apsinuodijama net ir mokyklų ar  vaikų darželių valgyklose. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjo pavaduotojos Ingos Kaikarienės, pernai jų tarnybos inspektoriai nustatė 14 apsinuodijimo maistu viešojo maitinimo įmonėse protrūkių. Toks atvejis jau užfiksuotas ir šiemet Vilniaus rajone, vaikų globos namuose.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, vasario 28 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...