captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos”: kaip išmokti užstoti?

Tyrimai patvirtina, jog Lietuvos vaikai – ne tik vieni labiausiai kenčiančių nuo užgauliojimų, priekabių ir smurto Europoje, bet ir mažiausiai linkę užstoti tą, iš kurio tyčiojamasi.
JAV gimusi žurnalistė Ellen Cassedy. James Tkatch nuotr.
JAV gimusi žurnalistė Ellen Cassedy. James Tkatch nuotr.
 
2002  m. Pasaulinės sveikatos organizacijos užsakymu atliktas tyrimas. 35-iose valstybėse
atskleista, kad didžiausia dalis paauglių, besityčiojančių iš savo bendraamžių, ir tų, kurie patiria patyčias, yra Lietuvoje. Kiti tyrimai patvirtina, jog Lietuvos vaikai – ne tik vieni labiausiai kenčiančių nuo užgauliojimų, priekabių ir smurto Europoje, bet ir mažiausiai linkę užstoti tą, iš kurio tyčiojamasi. Kaip patyčios ir pasyvumas tampa mūsų elgesio norma ir kas atsitinka, kai mes užaugame?  Pokalbis su publicistu ir vertėju Karoliu Klimka apie patyčių nepaisymo įprotį ir jo pasekmes iliustruotas reportažu iš mitingo, kuriame susirinkusiems žmonėms žiniasklaida negaili užgaulių epitetų.
   
JAV gimusi žurnalistė Ellen Cassedy po motinos mirties pradėjo mokytis jidiš kalbos ir aplankė savo senelių žemę Lietuvą. Susiruošusi į Rokiškį, žurnalistė ir rašytoja išgirdo apie vieno vyresnio amžiaus rokiškiečio norą pasikalbėti su žydų kilmės žmogumi. E. Cassedy sako iš pradžių dvejojusi, ką atsakyti į klausimą, ar ji sutiktų būti „ta žydė“. Žurnalistės teigimu, susitikimas Rokiškyje buvo lūžis. Kelionė tapo tyrimu, o tyrimas – knyga „Mes esame čia“, kuria autorė bando atskleisti, kaip šiandien Lietuvos žmonės, žydai ir ne žydai, suvokia praeitį.
 
 
Ved. Audra Čepkauskaitė
 
 
„Žmonės ir idėjos” – vasario 27 d., trečiadienį, 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.
Laida kartojama ketvirtadienį 00.05 val. per LRT Radiją ir 22.10 val. LRT Klasikos programoje.
 
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close