captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Radvilos – įtakingiausia LDK didikų giminė

„Be Radvilų neįmanoma net bandyti rašyti Lietuvos istorijos. Ši giminė sugebėjo išlaikyti išskirtinai aukščiausią politinę valdžią ir didžiulius žemiškus turtus net per kelis šimtmečius“, – sako istorikė prof. dr. Raimonda Ragauskienė.
Radvilų giminės herbas. wikipedia.org nuotr.
Radvilų giminės herbas. wikipedia.org nuotr.

„Be Radvilų neįmanoma net bandyti rašyti Lietuvos istorijos. Ši giminė sugebėjo išlaikyti išskirtinai aukščiausią politinę valdžią ir didžiulius žemiškus turtus net per kelis šimtmečius. Amžininkai neveltui kalbėjo, kad Radvilų valdose niekada nesileidžia saulė, o jiems vykstant iš Biržų į Kijevą, niekada nereikėję nakvoti svetimuose dvaruose“, – sako istorikė prof. dr.  Raimonda Ragauskienė.

Pasak Radvilų giminės tyrinėtojos, nuo 1518 m. kunigaikštiška Radvilų giminė – garsiausia ir įtakingiausia LDK didikų giminė, XIV a. pab.–XVIII a. neretai brėžusi valstybės vidaus ir užsienio politikos kryptis. Iš savo rankų šie didikai stengėsi neišleisti svarbiausios Lietuvoje – Vilniaus vaivados pareigybės. Neabejotinai išskirtinis Barboros Radvilaitės vaidmuo giminei, jos karūnos dėka Radvilos labiausiai išgarsėjo ir sustiprėjo. Plačiau apie šią įtakingą didikų dinastiją, ryškiausius jos atstovus ir jų nuopelnus išgirsite paskaitoje „Įtakingiausia LDK didikų giminė – kunigaikščiai Radvilos. Spalvingiausios Renesanso ir Baroko epochų asmenybės“ . 

Redaktorė Gailutė Jankauskienė.

„Radijo paskaitos“ – kovo 12 d., antradienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Kartojama kovo 13 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir kovo 16 d. 14.03 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...